אני מתפטר! רגע, אולי כדאי בינתיים... 6.8.2012

אז החלטתם לעזוב את מקום העבודה הנוכחי ולחפש עבודה חדשה.

יופי! מזל טוב! בדרך כלל עובר פרק זמן כלשהו מרגע קבלת ההחלטה על עזיבת מקום העבודה ועד העזיבה בפועל. מה ניתן לעשות בפרק זמן זה בכדי לייעל את המהלך? כיצד ניתן לשפר את הסיכויים להשלימו בהצלחה?

להירגע – לא פעם הסיבה לקבלת ההחלטה לעזיבת מקום העבודה מקורה ברגשות שליליים. מנהל פוגע, קידום שהתפספס, עבודה ללא הכרה והערכה, שכר שאינו מספק או מצדיק את המאמץ ואת האחריות ועוד ועוד. הזמן הטוב ביותר בו ניתן לחפש עבודה – הוא כשיש לכם עבודה. היום המשכורת נכנסת, אפשר לכסות הוצאות ולהמשיך ולהתקיים. לא הרבה יכולים להרשות לעצמם פשוט לקום ולעזוב בכל רגע בו ירצו.

להיות דיסקרטי עד כמה שניתן – שוק העבודה בארץ קטן וכולם מכירים את כולם. לכן, אם החלטתם לעזוב את מקום העבודה ולחפש עבודה חדשה כדאי לנסות ולשמור על דיסקרטיות עד כמה שניתן בכדי לא לשרוף קשרים ולא לגרום לאחרים לפגוע בשמכם הטוב.

לאפשר לעצמכם לא להתפשר – כאשר חיפוש העבודה נעשה כאשר יש עבודה, הוא יכול להיעשות באופן רגוע יותר, שקול יותר ואימפוליסיבי פחות. לא צריך להסתפק בכל משרה פנויה שנקרית בדרככם, כי במקרה הכי גרוע, אפשר להמשיך בעבודה הקיימת עוד שבוע, שבועיים או חודשיים. אבל, כאשר המעבר יושלם, הוא ייעשה על הצד הטוב ביותר ויענה על הצרכים שלכם בצורה מיטבית.

קורות חיים – זהו הכלי המרכזי בעזרתו תמצאו את המשרה הבאה שלכם. כדאי לוודא כי קורות החיים שלכם מעודכנים וכתובים באופן מספיק מקצועי ומספיק שיווקי בכדי לייצר עבורכם את ההזדמנות הבאה. בהזדמנות זו, אשמח להזמינכם לבדיקה מקצועית, כנה וללא עלות של מסמך קורות החיים שלכם.

ראיונות עבודה – בשביל מה יש ימי חופש? נצלו את יתרת ימי החופש שלכם להגיע לראיונות עבודה (מרוכזים עד כמה שניתן), לימי הערכה או לכל מטרה שיכולה לקדם את מציאת העבודה הבאה. גם אם יש הפסקות צהריים ארוכות מספיק ניתן לנצלן לאותה המטרה.

הכינו את עצמכם – ראיון עבודה הוא לא כמו רכיבה על אופניים. טוב, אולי חוץ מהסיכוי המשותף לשתי הפעילויות הללו להפגיש אתכם חזיתית עם איזה עץ במהירות לא מבוטלת. כדאי להתאמן, להכין עצמכם להתמודד עם שאלות קשות (או שאלות כגון מדוע אתם רוצים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי?), לעבוד על ההצגה העצמית שלכם ובכך לשפר את הסיכויים שלכם באופן משמעותי לייצג עצמכם נאמנה בעת ראיון עבודה.

להכין עצמכם למשא ומתן – כדאי לנצל את הזמן ולעשות שיעורי בית מבחינת השכר והתנאים המקובלים בענף עיסוקכם, בדרג המשרות המבוקש וכו'.

ממליצים – נסו לארגן ממליצים מעבודות קודמות. אם ניתן וזה לא עלול לפגוע בכם, נסו לארגן ממליצים ממקום העבודה הנוכחי.

קשרים – נסו לעשות שימוש ברשת ההיכרויות המקצועית שלכם. עמיתים לעבודה, ספקים, לקוחות ועוד, כל מי שיכול לסייע ולא להזיק לתהליך חיפוש העבודה צריך לשמוע מכם (שוב, תוך שימת לב שלא לפגוע בדיסקרטיות אם נדרשת).

ושוב, החיפזון מהשטן – חשוב לא לקבל החלטות אימפולסיביות. נהלו את התהליך בחכמה תוך ניצול כל המשאבים העומדים לרשותכם במסגרת העבודה הקיימת.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

אם אין אני לי – לינקדאין לי                                                   כתיבה מקצועית של קורות חיים

אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים                         התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

"וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                                                    כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?                                                                  ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

                                                                                            למחירון

                            

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
6 באוג׳ 2012, 11:05
Comments