איך לעבוד נכון מול חברות ההשמה? 9.11.2012

כולם כבר יודעים כי שימוש בחברות השמה מהווה חלק בלתי נפרד ממציאת עבודה כיום.

חברות ההשמה מתמחות למעשה בתיווך בין חברה או עסק המחפשים עובד לאיוש תפקיד מסוים לבין המועמד מחפש המשרה. חברות ההשמה, כאשר הן מתפקדות היטב וממלאות תפקידן, אמורות לחסוך הן לעסקים והן למחפשי העבודה זמן, כסף ומאמצים רבים.

אחד החסרונות שבשימוש בחברת השמה הוא שכמעט כל מחפש עבודה פונה אליהן ולמעשה חברות ההשמה מוצאות עצמן מוצפות. אין ספק שלמחפשי עבודה רבים שלל טענות לגבי יעילותן ותפקודן של חברות ההשמה, אולם הן עדיין מהוות אמצעי חשוב שאין להתעלם ממנו.

בכדי להפיק את המרב ממשאב מציאת עבודה זה ובכדי לסייע לחברות ההשמה לעבוד עבורכם ביעילות אספנו עבורכם מספר טיפים:

     · מי משלם? כיום מרבית חברות ההשמה גובות את שכרן מהחברה המגייסת בדרך זו או אחרת. בתוך הזרם המרכזי של החברות הללו התפתחה נישה שכוללת חברות שמצהירות כי הן עובדות עבור מחפש העבודה ולא עבור העסק המגייס. שכרן משולם הן על ידי החברה המגייסת אולם בעיקר על ידי מחפש העבודה. שירות זה לא מתאים לכל מחפש עבודה וכדאי לברר היטב מה אופיה של חברת ההשמה מולה אתם בוחנים לעבוד לפני שתשקיעו זמן בפגישה עמה.

     · התמחות: כיום קיימות חברות השמה שמתמחות בהשמת בכירים, חברות שמתמחות בהשמת אנשי היי-טק, חברות שמתמחות בהשמת אנשי כספים וכו'. בכדי לייעל את האינטראקציה מול חברות ההשמה כדאי לפנות ראשית לחברות שמתnחות בתחום העיסוק המקצועי שלכם ובדרג המתאים לכם.

     · קורות חיים: כדאי לוודא כי מסמך קורות החיים שלכם ערוך באופן שיווקי ומקצועי. גם חברות ההשמה, כמו המעסיקים, מתבססות על מסמך זה בכדי לטפל בכם והשפעתו על תהליך מציאת העבודה מכרעת.

     · יצירת קשר: אנא בדקו, וחזרו ובדקו, כי כל פרטי יצירת הקשר הכלולים בקורות חייכם מלאים, מעודכנים ומדויקים (טלפון, טלפון נייד, כתובת דואר אלקטרוני, כתובת אתר אישי ועוד). פרטי יצירת קשר שגויים לא רק מקשים על המגייס לחזור אליכם אלא מציגים אתכם באור שלילי שפוגע ברצון לחזור אליכם.

     · פגישה והיכרות אישית: אין מה לעשות – היכרות אישית משפיעה על מידת המאמץ המושקע בכם. השקיעו בחברת ההשמה, הגיעו לפגישה אישית ולראיון אישי, היו מוכנים לפגישה כשם שתהיו מוכנים לראיון עבודה וצרו קשר אישי עם הנציג המטפל בכם. במידה ואינכם בטוחים בתשובותיכם בראיון עבודה נסו את השירות החדש שלנו וקבלו חוות דעת מקצועית על תשובותיכם לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר בראיון עבודה.

     · חיפוש סלקטיבי: במידה ואתם עובדים כיום בחברה מסוימת, או שאין ברצונכם שקורות חייכם יופצו לחברה כלשהי אחרת, מומלץ ביותר לציין זאת מיד בתחילת התהליך בכדי למנוע מצבים לא נעימים בשלב מאוחר יותר.

     · תיאום ציפיות: חשוב מאוד לקחת אחריות על תהליך העבודה מול חברת ההשמה. השתדלו לנהל את הקשר עם נציג ההשמה המטפל בכם תוך עריכת תיאום ציפיות ברור לכל הצדדים. צרו קשר בתדירות שלא תכביד על הצדדים אך תסייע לשמור על התהליך 'חי'. הגדירו מה הן ציפיותיכם באופן ברור והיו פתוחים לקבל הכוונה מקצועית מנציג חברת ההשמה.

     · שכר: כיום סוגיית השכר מתעוררת בדרך כלל בשלבים מוקדמים בתהליך. חשוב מאוד לבסס לעצמכם ציפיות שכר ריאליות וקווים אדומים תוך התחשבות במקובל בשוק, בענף בו אתם עובדים ובדרג המשרה שברצונכם למלא.

 

לקבלת חוות דעת מקצועית וללא עלות על מסמך קורות החיים הקיים ברשותכם שילחו אותו ל: lihiyot1@gmail.com.

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                        השרותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה – איך מתכוננים מהיום למחר?                  כתיבה מקצועית של קורות חיים

הכנה לראיון עבודה באנגלית                                                   התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

9 טיפים להעברה יעילה של הזמן בהמתנה לראיון עבודה                         כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה           ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

                                    למחירון

                              

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
9 בנוב׳ 2012, 7:55
Comments