לחפש עבודה קצת אחרת... 100 החברות החזקות במשק 1.7.2013

חברות השמה, לוחות דרושים, ציידי ראשים או Head Hunters (במובן של איוש משרות...), סוכנים חכמים וסוכנים קצת פחות חכמים... לפעמים כדאי לנסות ולחזור למקורות. מרוב עצים, לפעמים פשוט בא לך לעשות מדורה. במקום לסמוך רק על מתווכים ועל מתווכי משנה כדאי לרתום קצת את החוצפה הישראלית המפורסמת לטובתנו ולנסות ליזום קשר ישיר עם המעסיק. אבל איזה מעסיק? ובאיזו חברה? ואיך בכלל אפשר להגיע אליו? ואם עץ נופל באמצע היער ואין איש בסביבה שישמע אותו, האם עדיין הוא יכול לשמש כחומר בערה טוב לל"ג בעומר?

אז איך אפשר לחפש עבודה ישירות אצל המעסיק?

מכיוון שאנו סבורים שבתהליך חיפוש עבודה, או כמו שאנו מעדיפים לכנות אותו: תהליך מציאת עבודה, רצוי להיות פרואקטיביים ולא לחכות לאלילת המזל שתתפנה מעיסוקי היום-יום שלה ורגע לפני משחק הגולף הבא שלה תזרוק מבט לכיוון שלנו, הרי שיש לעשות שימוש מושכל בכמה שיותר גישות ושיטות למציאת עבודה.

באחת הפעמים בהם ניסינו לסייע ללקוח הרצנו חיפוש פשוט בגוגל: '100 החברות החזקות במשק'. להפתעתנו, או שלא כל כך להפתעתנו, קיבלנו לא מעט תוצאות ורשימות המדרגות חברות שונות במשק לפי מדדים שונים. מובן שלמשפט החיפוש יש וריאציות רבות וניתן להריץ חיפושים שונים כגון: '100 החברות הגדולות במשק', '100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן ב- 2013', '72 החברות הטובות בישראל' וכו', כיד הדימיון הטובה עליכם.

איך עושים את זה בתכל'ס?

·         רשימה ותחום: מריצים מספר חיפושים לפי ביטויי החיפוש שנשמעים לכם יותר רלוונטיים עבורכם (חלק יעדיפו לחפש חברות חזקות, חלק חברות רווחיות, חלק חברות שטוב לעבוד בהן וכו'). כאשר מגיעים לרשימות רלוונטיות החברות תהיינה מחולקות בדרך כלל על פי ענפי משק כגון פיננסים, עריכת דין, מוצרי צריכה, פרמצבטיקה ועוד. במידה והתפקיד אותו אתם מחפשים תלוי ענף משק, כדאי להתמקד בענפים הרלוונטיים. מומלץ להתמקד באתרים המובילים בתחום: BDI ו- Dan and Bradstreet.

·         רשימת מיקוד: לאחר שעברתם על הרשימות הרלוונטיות ועל הענפים שמעניינים אתכם, צרו לעצמם רשימה של החברות בהן הייתם מעוניינים לעבוד מתוך הרשימות הללו. על פי רוב הן כוללות קישור לאתר הבית של החברה או לפרטי יצירת קשר כאלה או אחרים.

·         אתר החברה: מכיוון שמרבית הרשימות הללו כוללות קישורים לאתרי החברות השונים מומלץ להקדיש מספר דקות עיון לאתרים של החברות בהן אתם מגלים עניין. חפשו באתר 'דרושים', 'קריירה' או כל קישור אחר שקשור להשתלבות בחברה. באותה ההזדמנות נסו ללמוד מעט יותר על החברה בה אתם מעוניינים.

·         מכתב פנייה: וודאו כי הכנתם מכתב פנייה איכותי, שיווקי וקצר או מכתב מקדים, בעזרתו תוכלו לפנות לחברה ולנציגיה. על המכתב להיות תמציתי, שיווקי וקצר, להציג אתכם באור חיובי ולהציג את התועלת הפוטנציאלית שתוכלו להשיא לחברה. המכתב לא אמור לסכם את כל קורות חייכם אלא ליצור רצון לקרוא אותם.

·         קורות חיים שיווקיים ומעודכנים: רצוי להכין מבעוד מועד קורות חיים שיווקיים, איכותיים ומעודכנים. מכיוון שקורות חייכם יתקבלו כקובץ על ידי החברה, נסו להימנע מלקרוא לקובץ: 'קורות חיים שוקי איקס גרסה 4.2 מעודכן סופי לפני עריכה והגהה אחרי אישור דודה אסתר'. נסו להסתפק בשם קצר ותמציתי יותר.

·         שליחה וניהול התהליך: בשלב זה תוכלו להתחיל וליצור קשר עם החברות השונות. במידה ובאתר מפורטים אנשי קשר ספציפיים לנושא של עבודה וקריירה, פנו אליהם שמית. במידה ולא, פנו אל החברה באופן כללי. בדרך כלל תמצאו יותר ממספר חברות בודדות שבמבט ראשון תתאמנה לכם מבחינת משלוח קורות חיים. לכן, כדאי להכין תכנית פשוטה ולא מורכבת לניהול תהליך המשלוח ולמניעת פספוס חברות רלוונטיות.

 

יתרונות וחסרונות

כמו לכל דבר בחיים, גם לשיטה זו יתרונות וחסרונות. אז נכון שייתכן שהמייל שתשלחו לא יגיע, לא ייקרא, ייזרק לספאם, יימחק אוטומטית, יגיע במקביל לפנייה אחרת שלכם דרך אמצעי אחר וייצור כפילות או יגרום לקריסה ספונטאנית של כל מערכת המחשוב של החברה ולאחריה לקריסת מבנה הדמוקרטיה בעולם המערבי. אבל אולי הוא גם יגיע. ואולי הוא גם ייקרא. ואולי הוא גם יפגע בול במטרה. על כל פנים, כפי שאנו אוהבים לאמר: תנסה, מקסימום תצליח.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים והכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

הפעם כותרת קצרה: חוסר הכנה. אאוץ'.                                  כתיבה מקצועית של קורות חיים

איך להפיג את המתח, החששות והלחצים לקראת ראיון עבודה?     הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הכנה לראיון עבודה - איך מתכוננים מהיום למחר?                                         הכנה לראיון עבודה טלפוני SOSS

למחירון                                                                                                                                                                                        הכנה למבחני מיוןבהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments