חיפוש עבודה - גם בגיל 50 זה אפשרי!

4.6.2011

כמה פעמים קמתם בבוקר והרגשתם שאתם לא ממצים את החיים כמו שצריך, שיכולתם לעשות משהו יותר טוב עם עצמכם, שישנו תפקיד אחר, עבודה אחרת או ייעוד אחר בשבילכם שיכולים להוביל אתכם להצלחה ולהגשמה עצמית מספקות יותר.

התרגום של המשפט הזה הוא: תקוע. או בשפה ספרותית יותר: ממש תקוע.

אלפי אנשים מרגישים תקועים במקום עבודתם, ללא סיפוק וללא תחושת מיצוי. ואז קמים בבוקר, מגלים שהם בני 50 ומעלה ומתחילים לחפש עבודה.

מה הבעיה בכך? שכבר עבר זמן רב מאז ששלחנו קורות חיים בפעם האחרונה, מאז שהיינו בראיון עבודה בפעם האחרונה או מאז שהתמודדנו עם תהליך חיפוש עבודה בפעם האחרונה.

הרהורים אלה מתחילים לעורר תחושות של 'אני כבר לא מכיר את שוק העבודה של היום', 'מה יקרה אם לא אמצא עבודה?', 'למה אני, ממרום גילי וניסיוני צריך להוכיח את עצמי בפני אנשים בגיל של הבן/בת שלי?' ועוד כהנה וכהנה מחשבות חיוביות, מקדמות ובונות. מחשבות שחיש מהר מחזירות אותנו לנקודת המוצא – הפחד מלעזוב את מקום העבודה הנוכחי - וכך אנו נותרים באותו מקום עבודה ובאותה נקודה בחיים. תקוע, כבר אמרנו?

בתור מראיינת של להיות1 אני מוצאת את עצמי מדברת עם אנשים שונים, בגוונים שונים ובמקומות שונים בחיים, אנשים בעלי ידע עשיר ופוטנציאל אדיר שלא מומש עד היום מהפחד לצאת לשוק. אני מאוד מאמינה במשפט 'אסור לפחד מהפחד', צריך להתמודד איתו. רק כך נוכל להביא להצלחה ולהגשמה עצמית.

אין ספק ששוק העבודה מציב לעיתים קשיים מרובים יותר לאוכלוסיית מחפשי העבודה מעל גיל מסוים. אולם, אנשים יקרים, הרשו לי להציע לכם מספר טיפים ונקודות למחשבה (לא ממרום גילי):

         * זה שעברתם גיל מסוים אמור רק לחזק את הביטחון שלכם שעברתם דבר או שניים בחיים (קוראים לזה ניסיון).

         * הניסיון הזה, מוביל הרבה פעמים לבגרות ובשלות, תכונות חשובות ביותר בהרבה משרות, ושלא תמיד יתר המועמדים ניחנים בהן.

         * אם תגיעו מראש בגישה מוכנעת ומתנצלת, ותגיעו מצוידים בתירוצים על איך העזתם להגיע לגיל הזה, הרי שכך תיתפסו מיידית בעיני הסביבה ובעיני המראיין, אם

            במודע ואם לאו.

         * הקפידו להתעדכן עד כמה שניתן בידע, טכנולוגיה והתפתחויות מקצועיות בתחום. מידע רלוונטי ועדכני חשוב ביותר ומותיר רושם מקצועי ורציני.

         * אם כונן הדיסקים במחשב שלכם משמש בעיקר כמגש לשתייה חמה, רצוי להצטייד בידע בסיסי לפחות במחשבים, בתוכנות MS OFFICE, אינטרנט ודואר אלקטרוני. אין

            היום עסק שלא עושה שימוש בכלים אלה.

         * הכינו עצמכם היטב ומראש לתהליך, הן מבחינת קורות החיים (לעיתים צריך עזרה מאיש מקצוע לגבי פירוט הניסיון המקצועי) והן מבחינת ההכנה לראיון העבודה. אני

            מזמינה אתכם להיעזר באנשי המקצוע של להיות1 בבדיקה חינם של קורות החיים שלכם, בכתיבה שיווקית ומקצועית שלהם ובהכנה לראיונות עבודה.

נכון, זה קשה להתעדכן תדיר במגמות, בהתפתחויות ובצורכי השוק, הדברים דינאמיים ומשתנים, התביעות ממועמדים למשרות נהיות קשות יותר משנה לשנה, אך זיכרו שגם לצעירים שבחבורה קשה להשיג עבודה. אל תבלמו את עצמכם, אתם יכולים להגיע למקומות אליהם לא חשבתם שתגיעו. זה אף פעם לא מאוחר מדי להיות מי שאתם בוחרים להיות.

מצד שני, לקום מחר בבוקר ולהתפטר זה לא תמיד צעד חכם ומומלץ. שבו עם עצמכם, עשו חושבים, רשימות של יתרונות וחסרונות, רשימות של דברים טובים בכם, רעיונות ליישום הרצונות בהתבסס על הרשימות שהכנתם עד כה, בין אם מדובר ביציאה לדרך עצמאית, פתיחת עסק או שינוי משרה או אף מקצוע. ברגע שתראו את הרשימות הללו והתכניות הללו מול העיניים, תוכלו לראות את עצמכם טוב יותר.

אני מאחלת לכולכם המון הצלחה, ומקווה שתבינו שכולנו חיים באותו הכדור, השאלה היא מי מצליח להפיק מזה את המיטב.

לבדיקה חינם של קורות החיים שלחו אותם אלינו למייל: lihiyot1@gmail.com.

 

לקריאה נוספת:

איך לחפש עבודה באופן יעיל מבלי להתייאש?

הכנה לראיון עבודה: תכונות חיוביות, תכונות שליליות ומה שביניהן

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אירית פרידמן

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Ċ
BE1 Be Everywhere,
4 ביוני 2011, 6:25
Comments