המדריך למציאת עבודה לסטודנט הצעיר

המדריך למציאת עבודה לסטודנט הצעיר

להיות צעיר – זה הכי כיף, אבל לא תמיד. למשל, בעולם העבודה להיות צעיר זה להיות חסר ניסיון – מה שלא כל כך עובד לטובתכם, אבל לא תמיד. מעסיקים רבים אוהבים לקחת לשורותיהם צעירים ללא ניסיון כי זה אומר שהם יכולים גם לעצב את תודעת הצעירים הללו, בהתאם לצורת העבודה הנהוגה באותה החברה שבה הם מעסיקים אתכם. בנוסף, ניסיון הוא דבר שנרכש לאורך זמן, במיוחד כאשר אתם שמים את מלוא מאמציכם בכיוון מסוים בו תרצו לצבור מידע – הניסיון אז מתחיל להתפתח ולרקום גידים. רכישת ניסיון במגוון תפקידים ועבודות אינה חשובה רק לקידומכם המקצועי, אלא גם לדברים אחרים כמו מציאת האני שלכם ומה הכי מתאים וטוב רק לכם.

העיקר לעבוד

להתנסות בעבודה, בכל עבודה באשר היא, תתרום לכם להתרגל ולדעת איך להתמודד במצבים שונים הקשורים במקום העבודה. הרי מי מכין אותנו להתרגל לקבל הוראות מהמנהלים בעבודה? מי מסביר לנו כיצד מתנהלת הפוליטיקה המשרדית ויחסי הכוחות? בנוסף, כל סביבת עבודה המשלבת עבודה בצוות – תלמד אתכם איך להתנהל בתוך צוות משותף, כמובן שהדינמיקה ואופן סידור העבודה משתנה ממקום עבודה אחד למקום עבודה אחר, אך הבסיס הינו משותף. באופן דומה, התנסות בעבודה במהלך הלימודים תכוון אתכם להכיר ולהבין איזה סוג עבודה הכי יתאים לכם כשתסיימו ללמוד – גם מבחינת סוגי המנהלים, גודל הצוות ושעות העבודה. מבלי שתנסו לא תדעו – הרי אין חכם כבעל הניסיון.

עבודה בתחום הרלוונטי

דמיינו סיטואציה שבה מתקשרים אליכם מחברה גדולה ומזמינים אתכם לריאיון עבודה, אבל מה? התפקיד עליו אתם מתמודדים הוא תפקיד זוטר ולא נראה כי הוא יכול לספק לכם הרבה ידע וניסיון. במקרים כאלו, אל לכם לוותר מידי, כיוון שבמידה ובחרתם ללכת על זה, אתם בעצם לוקחים את ההזדמנות בשתי ידיים ומשתמשים בכל האמצעים להיכנס לתחום, מה שיכול להיות רק מעולה בשבילכם, אפילו אם הניסיון והידע הוא מועט וראשוני, מכאן השמיים הם הגבול. כל ניסיון התחלתי בתחום הינו רלוונטי - גודל התפקיד אינו משנה, אלא אך ורק ההתנסות בפועל. ההזדמנויות שיכולות להיפתח בפניכם בעקבות התנסות בתפקיד, תוך כדי התואר, הם עצומות לעומת אנשים שלא חוו התנסות מעשית.

כאשר אתם יוצאים לשוק העבודה כשיש בידיכם תואר ראשון וניסיון מעשי (קטן או גדול ככל שיהיה), נותר לכם רק דבר אחד לעשות והוא למצוא את הדרך הנכונה לשווק את עצמכם. שיווק נכון למציאת עבודה, הוא שיווק החייב להיות מקצועי. הרי בינינו, הוכחת מקצועיות בכתב ובעל פה משדרת רצינות. הגישו קורות חיים, בהם מפורטים כל הניסיון שצברתם במהלך החיים ובמיוחד אלו שעברתם במהלך לימודי התואר שלכם. שיווק נכון על ידי קורות חיים והכלים שנמצאים בידכם, תמיד יובילו אתכם לעבודה טובה יותר ולהזדמנויות רבות יותר.

חברת להיות 1, מתמחה מעל 10 שנים בכתיבת קורות חיים ושיווק נכון בדרך למציאת עבודה מתחיל במסמך קורות החיים שלכם – תנו לנו לעזור!
מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון: 03-6777127
במייל office@lihiyot1.co.il
או באמצעות השארת פרטים במסמך הבא:

Comments