חופשת לידה כהזדמנות לחיפוש עבודה 29.7.2012

לידה, קריירה והתחדשות

נשים רבות מנצלות את חופשת הלידה להיערכות מחודשת בכמה מישורים בחיים. אחד מהמישורים הללו הוא מישור התעסוקה והקריירה. בתקופה זו נשים רבות שוקלות את המשך צעדיהן, בוחנות אפשרויות תעסוקה אחרות ומנצלות את התקופה הזו לחשוב, לחפש ולהחליט.

לחלקכן, מה שהתאים לפני הלידה לא בהכרח יתאים לאחריה. שעות העבודה הנדרשות, הלחץ הנלווה לחלק מהמשרות, שכר שאינו מספק לקיים את המשפחה המתרחבת, תרבות ארגונית שלא תומכת בהורים לילדים קטנים (בעיה נפוצה לצערי) ושאר מריעין בישין.

אז כיצד ניתן לנצל את חופשת הלידה להתאמת או שדרוג הקריירה?

קודם כל – להתאושש. ההריון והלידה עלולים להיות חוויות קשות ומתישות, ולכן מומלץ מאוד לנצל פרק זמן מסוים להתאוששות ולהבניית שגרה חדשה בבית. גם אם חלפו להם חודש – חודשיים מחופשת הלידה עדיין עומד לרשותכן זמן מספק להניע תהליכים ולחולל שינויים.

לאחר מכן – לתכנן. כדאי להכין רשימה קצרה וממוקדת של השיקולים המרכזיים ביותר שמרכיבים את תהליך קבלת ההחלטות שלכן במצבכן החדש. האם פיתוח הקריירה הנוכחית עדיין מהווה מטרה מתאימה? כמה שעות אתן רוצות לעבוד? באיזו משכורת? האם יש תחום מקצועי אחר שבאמת מעניין אותך? האם קיימות אפשרויות התפתחות בחברה בה עבדתן עד כה?

בהמשך – להתכונן ולוודא כי הכלים שעומדים לרשותכן בתהליך עדכניים ושיווקיים דיים להריץ אתכן לעבר היעד המבוקש. כדאי לעבור על מסמך קורות החיים שלכן (או לשלוח אותו אלינו לבדיקה מקצועית ללא עלות) ולוודא כי הוא עדכני ומתאים לכיוון המבוקש, כדאי לבדוק שאתן זוכרות מה זה ראיון עבודה וכיצד לייצג עצמכן באופן רהוט ומקצועי, כדאי לבחון אם אתן מוכנות להתמודד עם שאלות קשות במהלך הראיון וכדאי לוודא כי אתן מוכנות מנטאלית לתהליך חיפוש העבודה. מאמרים רבים בנושא תוכלנה למצוא בספריית המאמרים העשירה באתר של להיות1.

ולבסוף – לפעול. חפשו את המשרות שמעניינות אתכן באמצעות רשת ההיכרויות שפיתחתן עד כה, באתרי דרושים, בחברות השמה, באתרי החברות בהן תרצו לעבוד ועוד. אם דיסקרטיות חשובה לכן הימנעו מלעשות שימוש באתרי הפצת קורות המונית (אלא אם יש להם אפשרויות סינון). היעזרו במשפחה בכדי ללכת לראיונות עבודה, והכי הכי חשוב, לא לפחד מהפחד.

לליווי אישי והכנה מקצועית לקראת ראיונות עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.

 

לקריאה נוספת:                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות                         כתיבה מקצועית של קורות חיים

שסורקות אותן                                                                          התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים                                                                         כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

"...וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                                                 ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?                                       למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments