שבעה וחצי אחוזים. הסטטיסטיקה ואתם. 14.8.2012

ההאטה העולמית מתחילה לתת אותותיה ולהציג את השפעתה על משק העבודה המקומי. האפקט של צמצום הפעילות העסקית מעבר לים וכנגזרת ממנו צמצום בביקוש ליצוא מישראל מורגשים היטב במשק הקטן יחסית שלנו. חברות רבות חשות במיתון ובהשפעתו ומתרגמות לחצים אלה למספר המשרות הפעילות וכוח האדם שברשותן. זאת ועוד, גם התחושות כלפי העתיד בקרב מרבית המעסיקים אינן חיוביות וחלק לא מבוטל מהם צופה כי מצבו יורע בהמשך השנה.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עלה שיעור הבלתי מועסקים בחודש יוני לשיעור שיא של 7.2% ולמספר של 260 אלף מחפשי עבודה. שיעור האבטלה במשק צפוי להגיע ל- 7.5% ומספר מחפשי העבודה עתיד להמשיך ולעלות (ראוי לציין כי בתחילת השנה שינתה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את שיטת חישוב מספר המובטלים באופן שהעלה משמעותית את מספרם, אולם עדיין ניכרת עלייה בשיעור האבטלה גם בנטרול אפקט שינוי אופן החישוב).

במקרה והפכתם לחלק מהסטטיסטיקה (וגם במקרה בו אתם חוששים שזה הולך לקרות בקרוב), מה ניתן לעשות בכדי לא להפוך לדייר קבע בה?

חיפוש, חיפוש, חיפוש: זה הזמן להשקיע את כל כולכם במלאכת חיפוש העבודה. היעזרו בנטוורקינג, באתרים לחיפוש עבודה, באתרי החברות עצמן בהן תרצו לעבוד, ברשתות החברתיות ובכל אמצעי אחר לאיתור ההזדמנות התעסוקתית הבאה שלכם. אל תשכחו – לחפש עבודה זה עבודה! נסו לעשות זאת באופן מתוכנן ושקול תוך הכנת תכנית מסודרת הכוללת סדר יום אפקטיבי וריאלי.

קורות חיים: וודאו עוד היום כי קורות החיים המצויים ברשותכם עדכניים, כוללים את התפקידים האחרונים שביצעתם ורשומים באופן ייצוגי ושיווקי מספיק. אם אינכם בטוחים בכך, אתם מוזמנים לשלוח אלינו את קורות חייכם לבדיקה מקצועית וללא עלות. תנו תשומת לב יתירה לבחינה האם קורות חייכם נותנים מענה לעיקרי הניסיון והתכונות אותם מחפשים המעסיקים בתחום בו ברצונכם להשתלב.

הכנה לראיונות עבודה: בכדי לוודא שלא תהיו חלק ממעגל מחפשי העבודה למשך זמן רב מדי כדאי מאוד להשחיז ולשכלל את יכולת ההתמודדות שלכם עם ראיון עבודה. גם אם עבר זמן רב מאז הייתם בפעם האחרונה בראיון עבודה וגם אם עבר זמן מועט, כדאי מאוד לוודא שאתם משדרים את המסר הנכון, את המסר אותו אתם רוצים לשדר, וכי תשובותיכם מייצגות אתכם מקצועית וערכית כפי שהייתם רוצים להיות מיוצגים. במידה ואינכם בטוחים בכך, כדאי בהחלט להיעזר בבן משפחה, בחבר קרוב או בגוף מקצועי שיוכל לסייע בידיכם לשפר את סיכוייכם למעבר ראיון העבודה בהצלחה.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                                            השרותים המומלצים שלנו:

אני מתפטר! רגע, אולי כדאי בינתיים...                                                          כתיבה מקצועית של קורות חיים

אם אין אני לי – לינקדאין לי                                                                           התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

"וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                                                                            כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?   ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית    למחירון

                              


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments