רוצים לנצח ולהשיג הצלחה? קחו אחריות בלי סייגים!

רוצים לנצח ולהשיג הצלחה? קחו אחריות בלי סייגים!

זה אולי נשמע לכם משפט נדוש, אבל "הכוח הוא בידיים שלכם". אנחנו לא מתכוונים כאן לעניין מיסטי, אלא לדרך מציאותית בה אם תפנימו שיש לכם שליטה על דברים שקורים ויכולים לקרות בסביבה שלכם, תבינו כמה אתם יכולים בעצם לנווט את הדרך ואת מהלך האירועים, שיכולים להניב לכם הצלחות והישגים רצויים לצמיחה אישית. איפה מתחילים? בלקיחת אחריות אישית.

זה לא אני

להיפך, מומלץ שתתחילו לחשוב במושגים של "כן! זה אני" וככה תראו שאתם מנכסים לעצמכם עוד שטחי שליטה במצבים קיימים. קחו לדוגמה סיטואציה של תאונת דרכים לא עלינו, אם מעורב בה רכב פוגע, מיד נחשוב שהאחריות למצב הביש היא כולה עליו. אבל, אם תסתכלו על העניין מנקודת מבט שונה, מזווית של כוח, תוכלו להבין שגם לצד השני המעורב ישנה השפעה על מהלך העניינים. הרעיון בלצפות ובלפענח סימני דרך ולדעת שמה שקורה סביבכם הוא גם בתחום התודעה והבחירה שלכם, כך תדעו לשים לב להמון פרמטרים שאולי התעלמתם מהם בעבר, אך העדפתם להיות פאסיביים יותר. העניין חל גם על תהליך מציאת עבודה לצורך העניין. אם יצאתם מראיון עבודה שלא צלח, אל תחשבו על הפרצוף החמוץ של המראיין או על הפקק שנתקעתם בו בבוקר בדרך אל הריאיון. חישבו איך אתם יכולים ללמוד על עצמכם מהאירוע ומה אתם יכולים לשפר בהתנהלות שלכם להבא. זה בדיוק העניין של השליטה העצמית שיש לכם על מהלך העניינים.

תבחרו להצליח

כאשר אתם בוחרים בהחלטה מסוימת באופן מודע, באופן אוטומטי אתם מתחילים לחשוב איך זה הולך להתבצע מבחינה פרקטית. הרי אם תגידו לעצמכם שהצורה בה הצגתם את עצמכם מבחינה מקצועית בתחילת ראיון העבודה לא הייתה ממוקדת מספיק, כך תוכלו לנסח לעצמכם הצגה עצמית משופרת, כזו שתעיד עליכם כאנשי מקצוע בעלי מיומנות חשובה לביצוע התפקיד שעומד על הפרק. עשו לעצמכם טובה והכינו את עצמכם לראיון כפי שהייתם רוצים לשמוע את עצמכם ברגע האמת: בקול רם, מלאי בטחון ועם הפגנת חזות עניינית ובעלת ידע.

צריכים סיוע בהכוונה לראיון עבודה ושדרוג קו"ח? מצוין, אנחנו כאן: 03-6777127  lihiyot1@gmail.com

www.lihiyot1.co.il

 
Comments