יתרונות וחסרונות בעבודות זמניות

יתרונות וחסרונות בעבודות זמניות

כמעט כל אחד מאתנו התנסה בעבודות זמניות – אם כעבודה ראשונה, השלמת הכנסה או באופן קבוע (עד כמה שמתאפשר). יש יתרונות רבים בעבודה זמנית, כזו שלא מחייבת אותך לתת את כל כולך לעבודה ומאפשרת לך לעשות גם דברים אחרים (כמו ללמוד למשל), אבל יש בה גם חסרונות, שכן השכר ואפשרויות הקידום לא ממש בשמיים.

יתרונות

עבודות זמניות, מאפשרות לעבוד ולהרוויח כסף מבלי להתחייב למשרה מלאה. בנוסף, בדרך כלל מדובר בעבודות עם משמרות ושעות עבודה גמישות, כך שלא משנה אם אתם צריכים את רוב הזמן שלכם ללימודים או לעבודה קבועה, תוכלו להתאים את העבודה הזמנית ללו"ז שלכם. עבודה זמנית מאפשרת לכם לקבוע כמה הכנסה חודשית תהיה לכם, לפי כמות השעות שתחליטו להשקיע בעבודה וגם מאפשרת לכם השלמת הכנסה באופן נוח, במידה ויש לכם כבר עבודה קבועה. בדרך כלל הדרישות לעבודה זמנית הן נמוכות מעבודות אחרות ולכן, הסיכויים להתקבל הם גבוהים יותר.

חסרונות

עבודות זמניות, כשמן כן הן – זמניות. אם אתם מחפשים עבודה עם קביעות ועם שכר קבוע שנכנס – עדיף שתמנעו מעבודות זמניות, לא שאי אפשר להרוויח בהן יפה, אבל בדרך כלל לא מדובר בעבודה יציבה. בנוסף, אפשרויות הקידום הן מצומצמות בעבודה זמנית, למעט מקומות עבודה שמציעים תפקידים קטנים וזמניים, עם אפשרות לקידום לתפקיד קבוע, כלומר אם אתם רוצים להתחיל קריירה, עדיף שתחפשו משרה קבועה ולא זמנית.

מתי כדאי לעבוד בעבודה זמנית?

עבודות זמניות בהחלט מתאימות לשלבים מסוימים בחיים, שבהם ניתן ליהנות מכל היתרונות שסוג זה של עבודה מציע, כמו:

·         עבודה זמנית במהלך חופשת הקיץ לתלמידים שרוצים לעשות קצת כסף, להתנסות בעבודה ולהפיק את המרב מהחופש הגדול.

·         עבודה זמנית במהלך הלימודים העל תיכוניים – אם אקדמאים ואם מקצועיים, לימודים גבוהים הם יקרים – עבודה זמנית תאפשר לכם את הזמן שדרוש לכם ללמוד וגם להרוויח קצת כסף בשעות פנויות שיש לכם.

·         עבודה נוספת – עבודה זמנית כהשלמת הכנסה.

·         עבודה לאחר הפנסיה – השלב שבו אתם מחפשים עבודה קטנה ולא מחייבת שתכניס לכם קצת כסף.

טיפים בעבודה זמנית

עם זאת שמדובר בעבודה זמנית, אין זה אומר שאתם יכולים לזלזל בעבודה מסוג זה. כמו שאומרים "כל עבודה מכבדת את בעליה" ולכן, כשאתם מגיעים לראיון העבודה גלו רצינות והתעניינות בעבודה – זה יראה למראיין שאתם אנשים שאפשר לסמוך עליהם. לא משנה כמה התפקיד נראה לכם קטן, למעסיק שלכם יש צורך בכם, אחרת לא היה שוכר אתכם – היו רציניים, הגיעו בזמן ומלאו את התפקיד בצורה הטובה ביותר, זה גם יעזור לכם ליצור לעצמכם שם של עובדים מסורים ואחראיים ואתם אף פעם לא יודעים לאן שם שכזה יכול לקחת אתכם.

רוצים למצוא עבודה שמתאימה לכם? בואו לקבל שירותי כתיבת קורות חיים שיבליטו את היכולות והכישורים שלכם – צרו קשר עוד היום עם צוות להיות1 המתמחה בכתיבה, בשכתוב ובעריכת קורות חיים באופן מקצועי, אנחנו מחכים לכם: 03-6777127 lihiyot1@hotmail.com.


Comments