תודה שפיטרתם אותי! 7.12.2013

מי רוצה לשמוע את המילים: "את/ה מפוטר/ת"? או בעגת הפוליטיקלי קורקט: "הוחלט על עזיבה שבהסכמה".

זה לא נעים לאף אחד, בטח לא לאגו ולביטחון העצמי. אפילו אם בכל מקרה חשבתם כבר זמן מה לעזוב, ידעתם שזה לא עובד, ושזה פשוט לא זה. אפילו אם זו הייתה למעשה דחיפה לעשות את הדבר המתבקש - זה עדין עלבון מוחלט לשמוע מישהו אומר לכם את המילים הללו. יחד עם זאת, אני טוענת שכמעט תמיד כשמפטרים אתכם עושים לכם בעצם טובה.

יש פעמים שדווקא פיטורין מהווים פתרון נחרץ וברור. זה מה שקרה לי כשפיטרו אותי בשנת 2007 מחברת Sun Microsystems. הגעתי לחברה בתקופה בה הסניף הישראלי עמד בפני משבר. בדיעבד התברר שגויסתי לתקן האחרון שהותר למחלקה. אישור שאחריו הגיעה תקופת קיפאון, שסופה סגירת מספר מחלקות פיתוח תוכנה בישראל לטובת מיקוד הפיתוח בחו"ל. בתקופת עבודתי בחברה הורגש הקיפאון היטב, ומהר מאוד הבנתי שכדאי שאמשיך הלאה. ניצלתי את הצורך בעשיה כדחיפה להירשם לתואר שני במנהל עסקים, וכשהגיע הרגע והייתה לי עבודה חדשה ביד, הקשבתי לרמז החשוב שקיבלתי מלמעלה – חכי. ואכן הבשורה המשמחת לא איחרה לבוא – את מפוטרת (לי ולכמה עשרות עובדים אחרים). למה משמחת? כי בזכות המצב הוחלט לתת לכל המפוטרים 3 חודשי שכר +רכב וטלפון. לא יאומן! אני, שעוד לא סגרתי בחברה שנה, לא הייתי זכאית לשום תנאים בפיטורין, והרגשתי שזכיתי בלוטו. קיבלתי מימון נהדר ללימודים שצנח עלי בדיוק ברגע המתאים.

אין ספק שהיה לי מזל. שיחקתי אותה.

אך כמובן שזהו לא סיפור שגרתי.

אז למה בכל זאת עושים לכם טובה כשמפטרים אתכם?

אני טוענת שפיטורין זו הזדמנות חשובה בחיים. הזדמנות לייצר שינוי ולנווט את החיים למקום הרבה יותר טוב. הזדמנות בכמה רבדים.

הראשון – כישלון הוא צעד חשוב בדרך להצלחה. הוא יכול להוות מקפצה אדירה, הזדמנות ללמוד שיעורים, להשתכלל ולהיות מוצלחים יותר. עובדה שהמצליחנים הגדולים בעולם מעידים שכישלון היה תחנה חשובה בדרכם, והמנוף הכי גדול שלהם להצלחה.

סטיב ג'ובס אמר "לא ראיתי את זה אז כך, אבל פיטוריי מאפל היו הדבר הטוב ביותר שהיה יכול לקרות לי. כובד ההצלחה פינה את מקומו לקלילות של להיות חלוץ שוב, פחות בטוח בכל דבר. זה אפשר לי להיכנס לאחת התקופות היצירתיות ביותר בחיי".

ג'יי קיי רולינג, המחברת של הארי פוטר ואחת הנשים העשירות כיום בבריטניה, עברה דיכאון עמוק בשנות ה90', הייתה מחוסרת פרוטה וחוותה אין ספור דחיות של ספרה על ידי מוציאים לאור, עד שהגיעה להצלחה.

רובד שני הוא ההזדמנות להיפתח לכיוונים חדשים -  כשאנחנו שקועים בתוך שיגרת החיים, קשה לחשוב מחוץ לקופסא ולהיפתח ברצינות לשינוי המסלול המקצועי שלנו. יציאה מהמעגל, עצירה והסתכלות מהצד, הם הזדמנות לבחון את הדברים באמת. לבדוק "מי אני? במה אני מוכשר? מה יעשה לי את זה ויהיה הכיוון הנכון ביותר בשבילי?" זוהי הזדמנות להפוך חלומות למציאות, לשדרג את החיים, ולפעמים לראשונה לגלות מה הם החלומות והרצונות העמוקים שלכם.

כמאמנת זו זכות גדולה עבורי ללוות אנשים שונים בתהליכי שינוי קריירה. זו הרפתקה אמתית בשבילי לגלות, ביחד עם האדם שמולי ובעזרת הכלים שאני מביאה, מה הדבר שנכון לו ביותר, ולהפוך אותו למציאות היומיומית שלו. אני מזמינה אתכם לא לוותר לעצמכם, וללכת באומץ אל עבר הטוב ביותר שמגיע לכם!

שלכם, ליטל


לקריאה נוספת:                                                                   השירותים המומלצים שלנו:

אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים                                כתיבה מקצועית של קורות חיים

לקראת ראיון עבודה? קבלו עצה אחת טובה                             הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הכנה לראיון עבודה - איך מתכוננים מהיום למחר?                                           הכנה לראיון עבודה טלפוני SOS

למחירון                                                                                                                                                                                       הכנה למבחני מיון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments