אם אין אני לי – לינקדאין לי 6.1.2012

בין אם אתם מחפשים עבודה באופן פעיל ובין אם לאו, עליכם לדעת כי קיימת סביבכם פעילות חיפוש ואיתור מועמדים לתפקידים באופן פעיל ובהיקפים עצומים שרק הולכים ומתגברים. הרשת החברתית-מקצועית לינקדאין (Linked In) עליה כתבנו לא פעם בעבר, מהווה קרקע פורייה לא רק עבור מחפשי העבודה לחפש ולמצוא הזדמנויות תעסוקתיות, אלא גם עבור מחפשי המועמדים – לחפש ולמצוא את המועמדים המתאימים עבורם. מגייסים רבים עושים שימוש ברשת זו כמנוע חיפוש לכל דבר. כשם שתיכנסו לגוגל לחפש מידע אודות הסרט החדש עליו שמעתם או המסעדה החדשה שברצונכם לנסות, כך נעזרים אנשי הגיוס בלינקדאין לחפש מועמדים מתאימים וליצור עמם קשר.

הרשת המקצועית, שמשרתת כבר מעל 100 מליון משתמשים ברחבי העולם ולא מעט ברחבי הארץ מציעה אפשרויות רבות למחפש העבודה ללא עלות.

בכדי שתוכלו גם אתם ליהנות מיתרונותיה של הרשת ומחשיפה למגייסים אקטיביים שימו לב לנקודות הבאות.

·         הפרופיל אותו אתם מעלים ללינקדאין מייצג אתכם כפי שקורות החיים שלכם אמורים לייצג אתכם וכפי שהמעסיק מתרשם שאתם תייצגו אותו. כלומר, מומלץ מאוד להשקיע בפרופיל מפורט, מקצועי וכזה שיציג אתכם באופן שיווקי וחיובי.

·         חיפוש מועמדים בלינקדאין נעשה באופן דומה לחיפוש בעזרת מנועי חיפוש – כלומר, תוך שימוש במילות מפתח. הקפידו כי מילות המפתח הרלוונטיות לתחום עיסוקכם מופיעות בפרופיל באופן שיקל על המגייסים למצוא דווקא אתכם.

·         חשוב מאוד! אל תשכחו לפרט דרכי יצירת קשר עמכם בפרופיל שלכם. הקלו על המגייסים עד כמה שניתן להתרשם מכם והיו זמינים עבורם בכמה שיותר דרכים. כמו כן, הקפידו כי דרכי יצירת הקשר אותן בחרתם אינן כתובות-דואר-זבל שלכם אלא אמצעים אמיתיים בהם אתם עושים שימוש יום-יומי וכאלו שאתם בודקים מדי יום.

·         אם אתם בוחרים לצרף תמונה לפרופיל שלכם, וודאו כי התמונה שבחרתם ייצוגית ומציגה אתכם באור מקצועי וחיובי.

·         לפרופיל האישי מומלץ לצרף גם קובץ קורות חיים.

·         העשירו את הפרופיל שלכם בכישורים, תחומי מומחיות, הישגים וכל דבר שיכול לעזור למגייס לאתר אתכם ולבחור בכם.

·         הקפידו כי הפרופיל שלכם יהיה דינמי ועדכני. הוסיפו תפקידים חדשים משמעותיים אותם ביצעתם וכישורים חדשים שרכשתם.

·         לינקדאין בבסיסה, היא רשת חברתית שאופייה משפיע גם על תוצאות החיפושים המתבצעים בה. לכן, רצוי לשאוף להיות מקושרים לכמה שיותר אנשים רלוונטיים ולהצטרף לכמה שיותר קבוצות רלוונטיות.

·         הרשת מאפשרת לשלב המלצות עליכם ממכריכם המקצועיים. בקשו מהם לכתוב עליכם המלצות, המגייסים מחפשים זאת לא פעם.

·         בקבוצות הרלוונטיות אליהן הצטרפתם היו ערים לפרסומי הצעות עבודה במהלך השוטף של הדיונים ובלשונית המיוחדת המיועדת להצעות עבודה.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים ושל פרופילים מקצועיים ללינקדאין צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
6 בינו׳ 2012, 6:51
Comments