אתם ומודעות הדרושים, מתי לשלוח, מתי לזנוח? 27.8.2011

חיפוש עבודה יכול להיעשות במגוון גישות ושיטות. יש שבוחרים לשגר אוטומטית טיל קורות חיים מונחה חום לכל מודעה שחולפת בסביבה, יש שבוחרים בשליחה סלקטיבית תוך הפעלת מסננים ובקרים ויש שבוחרים לשלוח קורות חיים בהשראת המוסד – רשימת חיסול ממוקדת על פי שם, ארגון ומידת נעליים.

באופן כללי עשויים להיווצר שלושה מצבים במפגש ביניכם לבין מודעת דרושים.

תאונה חזיתית

במצבים רבים מועמדים שולחים קורות חיים שהקשר ביניהם לבין פירוט הדרישות במודעה הוא מקרי לחלוטין ובנוי בעיקר על כך ששניהם אינם כתובים באמהרית ספרותית. תסכול, חיפוש מתמשך ולחץ כלכלי, הם חלק מהסיבות שגורמות למצב זה. מעסיק שמחפש 'כלכלן בכיר עם תואר שני בכלכלה, בעל ניסיון של 15 שנה לפחות בניתוחי כדאיות מתוכן 3 שנים בדרג ניהולי' ומקבל קורות חיים של איש מכירות משובח ככל שיהיה, מגיב בגיחוך במקרה הטוב. סביר להניח שבמקרה זה איש המכירות לא יזכה לשיחת הטלפון לה הוא ממתין.

אם אין קרבה בהשכלה, בתחום המומחיות או בניסיון המקצועי, כדאי להימנע ממשלוח קורות חיים בכדי לא לבזבז את הזמן לעצמכם, לא לבזבז את הזמן למעסיק ולא לשרוף את עצמכם בחברה שייתכן שתציע תפקיד רלוונטי בעוד חודש.

תשמע... זה לא זה, זה ליד

ייתכנו מצבים רבים בהם אתם חשים שקורות חייכם נותנים מענה על מרבית דרישות המעסיק אך לא על כולן. במקרים אלו אנו דוגלים בגישה של 'תנסה, מקסימום תצליח!', כמובן, בגבולות ההיגיון (אם נדרש רישיון כלשהו אותו אין לכם הרי שמדובר בפער משמעותי יחסית).

במידה ואתם לא נותנים מענה מושלם על דרישות המעסיק, אולם באמתחתכם השכלה חלופית רלוונטית, ניסיון מקצועי מרשים בתחום מקביל או כל פרט עובדתי אחר שיכול לתת פיצוי הולם במקום הדרישה החסרה, הרי שכדאי לנסות לשלוח קורות חיים ולתת למעסיק לקבל החלטה.

פעמים רבות מודעה מנוסחת באופן כללי מבלי לייחס מחשבה עמוקה ויסודית לכל מגוון החלופות שיכולות לתת מענה טוב ולאייש את המשרה. תפקידכם במקרה זה, הוא להציע עצמכם כחלופה הגיונית ויעילה.

אם נדרש תואר שני למשרה כלשהיא, אולם מגיע מועמד עם תואר ראשון ו- 10 שנות ניסיון שכוללות הצלחה ויכולות מוכחות, ייתכן שהמעסיק יהיה מוכן להתפשר על חלק מדרישותיו בכדי לזכות ביתרונות החלופיים שמציע המועמד.

גם אם נדרש ניסיון מובהק בתחום מסוים אולם מועמד חזק מציע ניסיון חלופי בתחום קרוב, ייתכן שסט היכולות שהוא מביא עמו יגרום למעסיק ליצור עמו קשר.

 במקרים אלה כדאי לוודא כי קורות חייכם מנוסחים באופן המיטבי שיציג את היתרונות היחסיים שלכם באופן משכנע ועובדתי.

And they lived happily ever after

במקרים בהם אתם חשים שמודעת הדרושים נכתבה אישית בשבילכם ורק חסר השם שלכם בראשית המודעה, הרי שלא רק כדאי לשלוח את קורות חייכם, אלא גם כדאי לוודא שהארגון קיבל אותם. אין זו בושה ליצור קשר ולוודא שקורות חייכם התקבלו וזוכים לטיפול הראוי.

רגע לפני ששולחים

רגע לפני ששולחים כדאי לוודא שקורות חייכם מייצגים אתכם נאמנה, מייצרים עבורכם את הסיכוי הרב ביותר להתקדם לשלבים הבאים בתהליך מציאת העבודה וחוסכים לכם זמן יקר.

קורות חיים טובים מאפשרים לכם למצוא עבודה, אך גם מאפשרים לעבודה למצוא אתכם.

 

לשדרוג מקצועי של קורות חיים ולהכנה מקצועית לקראת ראיונות עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

לקריאה נוספת:

מכתב מקדיםבהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments