פנים אל מול פנים, פגישת פיטורין באמצע החיים... 28.8.2012

חודש יולי הביא עמו בשורות לא משמחות עבור 16 אלף (!) משפחות בישראל שקיבלו הודעת פיטורין. זהו מספר גבוה משמעותית מהחודשים הקודמים לו ומהחודש המקביל לו דאשתקד.

אנשים רבים עושים שימוש במקום עבודתם, במעמדם המקצועי, במעמדם הניהולי ובתפקידם בכדי להגדיר, במודע או שלא במודע, חלק מאישיותם ובכדי לבסס את הערכתם העצמית.

מאורע שכזה, שעל פי רוב אינו צפוי ומגיע בתזמון מפתיע ואף פעם לא נוח, עלול להיות טראומתי, מרפה ומחליש. הוא עלול לפגום בהערכה העצמית ולסכל סיכויים למציאת עבודה באופן יעיל ובפרק זמן סביר. הוא מסיט את מרבית תשומת הלב להתמודדות עם השלכות המצב החדש ועלול שלא לפנות מקום לתכנון ולמציאת הדרכים לפתרונו.

מה ניתן לעשות?

הפנמה, הפרדה והחלטה – בשלב הראשון, כדאי וצריך להפנים את המצב החדש. מהן המשמעויות שלו, מהן ההשלכות שלו הן עליכם והן על בני משפחתכם, הן בפן הכלכלי והן בפן המנטאלי. רצוי מאוד לשתף את בני המשפחה ולטכס עצה יחדיו. מבחינה אישית, כדאי לעשות מאמצים ולהפריד את הזהות האישית וההערכה העצמית מהזהות המקצועית. מנהל שפוטר לא מאבד מערכו, מניסיונו או ממקצועיותו. הוא לא מאבד מיכולותיו ומכישוריו. הוא אינו מאבד דבר מארגז הכלים הניהוליים אותו צבר לאורך שנות ניסיונו. והכי חשוב – הוא לא מאבד מיכולתו העתידית לבצע תפקידים דומים או מורכבים ובכירים אף יותר. התגברות על מכשול זה תסייע לעבור לשלב הבא – קבלת ההחלטה לפעול.

תכנית פעולה – זה הזמן להכין קווים מנחים לחיפוש המשרה הבאה ולפעול על פיהם. בשלב זה כדאי למפות את הערוצים באמצעותם ניתן לחפש עבודה תוך שימוש ברשת המכרים המקצועיים והחברתיים שלכם, באתרים לחיפוש עבודה, בחברות השמה, ב'הד האנטרס', ברשתות החברתיות ובכל אמצעי אחר. נסו להגדיר לוחות זמנים, תדירות לביצוע פעולות, זמני מסגרת ועוד בכדי שהתהליך יהיה מובנה ואפקטיבי עד כמה שניתן מצד אחד, ומסתכל פחות מצד שני.

שדרוג קורות חיים – מסמך קורות החיים שלכם הוא השגריר הראשון אותו יפגוש המעסיק הפוטנציאלי הבא שלכם. מתוקף כך עליו להיות עדכני, מקצועי ושיווקי עד כמה שניתן. צריך לנצל מפגש זה בכדי לייצר כבר בשלב הראשוני יתרון יחסי על פני המתחרים הרבים שיעמדו בדרכיכם. מעסיקים המבקשים לאייש משרה נחשפים לכמות אדירה של קורות חיים ונאלצים לבצע סינונים מוקדמים ולעיתים שטחיים. מסמך שאינו מאורגן באופן מזמין לקריאה ונעים לעין עלול להיפסל במבט ראשון ולפגום בסיכויי המועמד. מסמך שמכיל מידע חשוב ורלוונטי שמובא בחלק לא מתאים של קורות החיים עלול שלא לעבור את הסינון הראשוני. מסמך שכולל מידע רב מדי או מידע שאינו ממוקד מזיק למחפש העבודה במקום להגביר את סיכוייו. אם אינכם בטוחים באפקטיביות מסמך קורות החיים שרשמתם שילחו אותו אלינו לבדיקה מקצועית חינם.

הכנה לראיון עבודה – ראיון עבודה מהווה פעמים רבות הזדמנות שלא חוזרת מהר מספיק. בכדי להוציא את המיטב ממנה ולייצג עצמכם באופן שיווקי ומקצועי כדאי להקדיש מאמץ ותשומת לב לחלקים בראיון עליהם ניתן להשפיע, וביכולתכם להשפיע על חלקים רבים יותר ממה שאתם חושבים. בהכנות רבות לראיונות עבודה בהם אנו מלווים מועמדים שונים מתחומים שונים ומדרגים שונים, רבים מופתעים לגלות עד כמה המושכות בידיים שלהם במהלך הראיון וכמה כלים עומדים לרשותם לכוון את השיחה ולשלוט על מהלך הראיון ברמות משתנות. לקבלת חיזוק, ליווי מקצועי ואישי והכנה מותאמת אישית לצורכיכם פנו לצוות המומחים של להיות1.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                               השרותים המומלצים שלנו:

קורות חיים של מנהלים בכירים – קצת מהרבה או הרבה מקצת?    כתיבה מקצועית של קורות חיים

אם אין אני לי – לינקדאין לי                                                              התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                                  כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

"וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                         ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?                                       למחירון

                             

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments