האם יתאים לך לעבוד מהבית?


האם יתאים לך לעבוד מהבית?

בין אם אתם סטודנטים שנה ג' באוניברסיטה ובין אם כבר סיימתם את התואר והתנסיתם במספר עבודות – עבודה מהבית יכולה לקרוץ כמעט לכל אחד ובמיוחד בתקופות אלו, של הלימודים ומיד לאחריהם. במחשבה ראשונית, עבודה מהבית יכולה להיראות לחלקנו כאופציה אטרקטיבית, כיוון שהאפשרות לשלב עבודה מהבית מבלי לקום בשעה מוקדמת וקבועה ומבלי לצאת מהבית, נראית חלומית במיוחד. אך העובדה שניתנת אפשרות לעבוד מהבית אינה הופכת את העבודה לפחות מקצועית ומחייבת ולכן, היא לאו דווקא תתאים לכל אחד מאתנו.

מה צריך בשביל לעבוד מהבית?

ציוד מתאים – אם אתם רוצים לעבוד מהבית, המינימום שבוודאי תצטרכו הוא מחשב נייד וכן טלפון. ציוד נוסף שאולי תצטרכו תלוי באופי העבודה שתבצעו. מה שחשוב לזכור הוא, שכשעובדים מהבית קל לערבב בין זמן העבודה ואזור העבודה וזמן הפרטי שלנו ולכן, כדאי שתהיה לכם עמדת עבודה שתאפשר לכם הפרדה בין סביבת העבודה המוגדרת ובין שאר אזורי הבית.

משמעת עצמית – באופן הגיוני, עבודה מחוץ לסביבה הטבעית והקבועה של משרד יכולה להקשות על פעילות והתרכזות בעבודה כמעט אצל כל אחד שאינו רגיל לכך. נדרשת משמעת עצמית גבוהה על מנת לעבוד מהבית בצורה אפקטיבית ויעילה כפי שהיינו עושים מהמשרד. לכן, צריך שיהיו לנו משמעת עצמית ואחריות לעצור את כל הפיתויים ו"ההפרעות" שיכולים לצוץ במהלך העבודה מהבית.

חברה – לא לכולנו מתאימה האפשרות לעבוד מהבית, מהסיבה הפשוטה שלא כל אחד יכול להסתדר בעבודה עצמית וצריך לעבוד בצוות. אם אתם מסוג האנשים שיכולים להסתדר לבד ועצמאיים מאוד, אז כנראה שעבודה מהבית מתאימה לכם במיוחד.

גמישות – עבודה מהבית לאו דווקא תתבצע תמיד בשעות המשרד הרגילות שבהן כולם עובדים, אלא גם מחוץ לשעות הפעילות הנהוגות. אפשר שבגלל חומר משמעת או בגלל שרציתם לבצע משימה דחופה יותר בבית – תצטרכו להשלים את העבודה בשעות הערב. אנחנו היינו ממליצים להקפיד על נושא המשמעת העצמית ולא להיגרר לעבודה בשעות הערב – כולנו זקוקים לזמן הפנוי בכדי לנוח מהעבודה, גם אם אנחנו עובדים מהבית.

אין ספק שאם קיים אצלכם הציוד המתאים לעבודה מהבית ואתם בעלי משמעת עצמית, עבודה מהבית יכולה להתאים לכם. שקלו ברצינות מהן היתרונות לעומת החסרונות בעבודה מהבית והחליטו האם זה מתאים לכם.

מחפשים עבודה ולא מוצאים? אז למה אתם מחכים? להיות 1 מתמחה מעל 10 שנים בכתיבת קורות חיים בעברית ובאנגלית. בין אם אתם מחפשים עבודה מהבית או לא, אנחנו נוכל לעזור במגוון שירותים, החל משדרוג וכתיבה של קורות חיים בעברית, תרגום לאנגלית, הכנה לראיונות ולקבוצות מיקוד ועוד. צרו קשר ונשמח לעזור.

לפרטים התקשרו: 03-6777127 שלחו מייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים בטופס שלפניכם.


Comments