איך לעבור מרכז הערכה בהצלחה?

איך לעבור מרכז הערכה בהצלחה?

נשלחתם למרכז הערכה על ידי מקום עבודה שאתם רוצים להתקבל אליו? לא בטוחים איך להתכונן? הייתם כבר במרכז הערכה ואתם מרגישים שלא הצלחתם להביא את עצמכם לידי ביטוי באופן הרצוי? כנראה שאתם זקוקים להכנה מקצועית למרכז הערכה. בזמן שאתם שוקלים את הרעיון, נשמח לתת לכם טיפים מנצחים, שיעזרו לכם להבין מה בדיוק הולך להיות שם ומה בדיוק רוצים מכם בכל המבחנים והסימולציות, שמפילים עליכם לאורך יום מפרך של הערכה.

מפגש קבוצתי

זה בדרך כלל השלב הראשון ביום ההערכה. בחרו במיקום מרכזי למדי, מה שיאפשר לכם תשומת לב של מרב הקבוצה. בשלב זה תוכלו להציג את עצמכם – ספרו על עצמכם בקצרה, אל תדברו יותר מידי ואל תיסחפו לסיפורים אישיים מידי – הרעיון הוא להדגיש ניסיון שרלוונטי לעבודה. הקפידו גם להאזין לחברי הקבוצה כאשר הם מדברים – אתם גם נבחנים על יכולתכם להקשיב וגם תוכלו להתרשם לגבי מיהם המתחרים שלכם.

דינמיקה קבוצתית

בשלב זה תקבלו נושא לדיון או משימה קבוצתית, הלקוחים היישר מהתחום בו אתם מבקשים לעסוק (אפילו מהתפקיד הספציפי המיועד). בחלק זה אתם נבחנים על יכולתכם לעבוד בצוות ועל האופן שבו תפעלו במהלך המשימה או הדיון – הפתרון למשימה או לדילמה שתוצג בדיון – אינם אחד וברור. כלומר, הרעיון הוא לבחון את הדרך לפתרון ולא את הפתרון עצמו. עליכם להקפיד לדבר, לא להשתלט לחלוטין על השיחה ולא להיחבא אל הכלים. הובילו את הקבוצה והציעו חלוקת תפקידים מסודרת (אחד כותב את הרעיונות שעולים, אחד מודד זמנים וכדומה). היו שקולים במילותיכם והקפידו לא לבחור דעה קיצונית מידי. גלו ביטחון עצמי אך היו קשובים לדעתם של אחרים – אולי למישהו אחר יש רעיון טוב יותר משלכם – אתם רוצים להראות שאתם גם פתוחים ללמוד מאחרים.

מבחן אישיות

מבחן האישיות בכתב יציג בפניכם שאלות מחיי היום יום בווריאציות שונות ולכן, חשוב לשמור על עקביות במענה – היו כנים וכך תוכלו גם לענות בעקביות. חוסר עקביות תעיד על חוסר כנות ומשם הכול יכול להתדרדר עבורכם.

מבחן פסיכוטכני

אין הרבה מה לעשות בכדי להתכונן לחלק הזה מלבד לרענן את ידיעותיכם במתמטיקה בסיסית ובעיקר אחוזים ושברים. במבחן זה משולבות גם שאלות הגיון ושאלות מילוליות, כמו בחירות בין ניסוחים שונים לאמירות זהות, אשר מבניהם תצטרכו לבחור את הניסוח הנכון – במידה ואינכם בטוחים מהו הניסוח הנכון, בחרו באפשרות שנשמעת לכם הנכונה ביותר.

ריאיון אישי

הריאיון האישי מתבצע יחסית בשלבים מתקדמים של יום האבחון – שימו לב מהם התכונות והדרישות שהבוחנים שלכם חיפשו – השתדלו להדגיש תכונות אלו, אך עם זאת המשיכו לשמור על נאמנות לעצמכם ואל תנסו להידמות למישהו שאתם לא.

סימולציות

בשלב זה תצטרכו להתמודד עם סיטואציות הלקוחות מההתנהלות בעבודה וההתמודדות עם התפקיד אליו אתם מיועדים. זה אומר שיערכו משחקי תפקידים, בהם תגלמו את אחד הצדדים: זה שקיבל את העבודה או מישהו שצריך להתמודד עמו במהלך העבודה, כמו: לקוח, מנהל, עובד. גם כאן המצב הוא דמוי מציאות אז כדאי שתהיו נאמנים לעצמכם ואל תנסו "להיכנס לתפקיד" יותר מידי. במידה וקיבלתם את ייצוג הצד השני (הבוס, הלקוח ועוד), היו נאמנים למי שאתם ואל תנסו להיות קשים מידי או רכים מידי כדי להקשות או להקל על המתמודד השני בסימולציה וזכרו, האישיות שלכם עדיין נבחנת.

לסיכום, ההכנה היא מרובה וכדאי שתתרכזו כי מרכז ההערכה הוא שיקבע לא רק אם אתם מתאימים לתפקיד, אלא גם מה יהיו סיכוייכם בפועל לקבל את התפקיד. רוצים להיות בטוחים שאתם מוכנים? להכנה מקצועית למרכז הערכה חייגו: 03-6777127 או שלחו לנו מייל כבר עכשיו: lihiyot1@gmail.com.


Comments