חוברת הכנה לראיונות עבודה, לסימולציות ולמבחנים קבוצתיים חלק שישי

תרגיל שיווק מוצר חדש

תיאור התרגיל:

הקבוצה מחולקת לשתי קבוצות המתחרות ביניהן על שיווק מוצר חדש למשל, 'צמר אלפקות צבעוני'. הבוחן מודיע שכרגע יצא לשוק מוצר חדש ואתם נדרשים להציג קמפיין שיווקי לקידום המוצר הכולל רעיון ותוכנית שיווקית. הקבוצה שתציג את האסטרטגיה המעניינת ביותר תזכה בתחרות. מוקצות לשם כך 20 דקות.

מה בוחן התרגיל?

א        חשיבה יצירתית.

ב        עבודת צוות.

ג         יכולת הובלה.

ד        כושר שכנוע.

ה       מעורבות בתנאי עמימות.

ו          הקשבה ופתיחות לרעיונות של אחרים.

ז         יכולת מיקוד ומניעת התפזרות.

המלצות לשלבי עבודה בדרך לגיבוש פתרון:

בתחילת תרגיל זה סביר כי אנשים שונים יעלו ויזרקו רעיונות שונים בתהליך של מעין סיעור מוחות. בשלב ראשון מומלץ, מחד, לתרום למאמץ ולהציע הצעות משלך, ומאידך לא לבטל רעיונות של אחרים. גם בתרגיל זה חשוב להצביע על הרציונל וההיגיון שעומד מאחורי הרעיון שלך ולנסות לזקק את ההיגיון שעומד מאחורי הרעיונות האחרים. התייחסות עניינית (לא מבטלת) לכלל הרעיונות תוך ניסיון למצות את ההיגיון והערך המוסף העומד מאחוריהם חשובה לקידום העבודה הקבוצתית.

כך ניתן בשלב ראשון להציג רעיונות הנוגעים למוצר - למשל הערך האסתטי של המוצר, ייחודיותו בעולם וכו'.

המלצה התנהגותית לנבחן:

בתרגיל זה דרושים החלטיות, מעורבות וכושר שכנוע. גם אם הדיון איננו מעניין עבורך או שהתרגיל איננו ברור מספיק מומלץ מאוד להשתתף. הפגנה של מעורבות על אף ש'המשחקים האלו' נראים מוזרים עם הוראות לא ממש מובנות חשובה ביותר ומומלץ פשוט לזרוק את עצמנו למים, לבוא פשוט כדי ליהנות ולנסות לעבור את היום הזה בכיף. כאן בוחנים את היכולת להיות מעורב גם כשפחות מעניין. מי שלא מעורב מראה שהוא לא יכול לתרום גם בנושאים חדשים. כאן צריכים להתגבר על הוויתור ולנקוט בגישה של "אני אנסה מקסימום אני אצליח" גם אם זה בתחום לא מוכר או לא מובן. זהו מבחן שאסור להיות בו פאסיביים אלה אקטיביים לגמרי, חשוב שישמעו את דעתך ואיך אתה חושב לקדם אותה ואת המשימה.

להפעיל את סמכותו. לגבי העובד, המבחן בא לבדוק האם הוא מסוגל למצוא איזון בין טובתו האישית לבין טובת הארגון.

בהרבה מקרים נבחנים מנסים למקסם רק את התועלת האישית שלהם. במקרה כזה יתעורר קונפליקט שקשה יהיה לפתרו.

מומלץ כמובן להגיע לעמק השווה כך שהאינטרסים של שני הצדדים יישמרו תוך כבוד הדדי. למשל, דחיית חופשת העובד ומתן פיצוי מטעם החברה על דמי הביטול, מספר ימי חופש על חשבון החברה ועוד.

 

להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה

(כולל הכנה SOS בטלפון0542443202 (