הכנה לראיונות עבודה, לסימולציות ולמבחנים קבוצתיים חלק שביעי -תרגיל ציור בקבוצה 4.9.2014

 תרגיל ציור בקבוצה

תיאור התרגיל:

הבוחנים מחלקים את המשתתפים לשתי קבוצות ונותנים את ההוראות הבאות: כל קבוצה מתבקשת לצייר ציור על דף בריסטול. כל אחת משתי הקבוצות תצייר בנפרד חצי מהציור. לאחר סיום הביצוע יחוברו שני חלקי הציור ותיבדק התאמתם. לפני שנושא הציור מוצג מוקצות לקבוצות 5 דקות להתארגנות. בזמן הציור אסור למשתתפים לשוחח זה עם זה. נושאי הציור שנהוגים בדרך כלל הם: הצלחה, שתיקה או שיא.

מה בוחן התרגיל?

א        מעורבות ורצון לתרום.

ב        עבודת צוות.

ג         יכולת הובלה.

ד        חשיבה יצירתית.

ה       כושר שכנוע.

ו          מעורבות בתנאי עמימות.

ז         הקשבה ופתיחות לרעיונות של אחרים.

ח       יכולת מיקוד ומניעת התפזרות.

פתרון מומלץ:

השלב הראשון מתחיל כבר בשלב ההתארגנות, צריך לנצל היטב את חמש הדקות האלה לקבוע נהלי ביצוע. אפשר להחליט מי בכל קבוצה יצייר. אפשר להחליט איך מתקשרים בין הקבוצות בלי לדבר. בשלב השני, לאחר שהוצג הנושא נצטרך להחליט איך יבוצע הציור ואיך נצייר את הנושא המופשט הזה. למשל, הצלחה: איך מציירים הצלחה? אפשר לצייר ספורטאי מקבל מדלייה, אפשר לצייר מנהל יושב על כיסא, בוגר שמקבל תואר ועוד. ניתן בהקשר זה  להחליט שאחת הקבוצות (כמובן שכולם צריכים לדעת מראש איזו קבוצה) פשוט תקבע מה מציירים לאחר שניתן הנושא ובעזרת פנטומימה או כל צורת תקשורת אחרת תעביר את המידע בלי לדבר.

המלצות התנהגותיות לנבחן:

כלל חשוב במבחן זה הוא שלמעשה אין פתרון אמתי, אין פתרון מתמטי, אין כאן משמעות למשחק עצמו. מה שבודקים זה את המועמד, האם יש לו פתרונות יצירתיים וכיצד הוא מוביל ותורם למשימה בתנאים לא שגרתיים. המבחן בודק כיצד מתמודדים המועמדים עם לחץ כמו מנהל בשטח וכיצד הם מצליחים להתנהל ולעבוד בתנאים של עמימות. צריך להתמקד בחשיבה עצמאית, להפנים שאין פתרון נכון או לא נכון לתרגיל ולהיות יצירתיים.

בתרגיל זה חשוב כי תראו את הכישורים שלכם. אם יש לך כישרון ציור, בחר את החלק הזה. אם לא בחר לעקוב אחר הזמנים או לעשות פנטומימה, להמציא שפה נוחה לתקשורת וכדו'.

להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה

(כולל הכנה SOS בטלפון0542443202 (