מה זה מרכז הערכה?

מה זה מרכז הערכה?

אם שלחו אתכם למרכז הערכה כחלק מניסיונכם להתקבל למקום עבודה, עליכם להיערך ליום מיונים שלם, בו תיבחנו במספר מישורים, כולל הערכת אישיות, הערכה פסיכוטכנית, תפקוד בקבוצה ועוד. מרכז הערכה הוא בעצם מכון המקיים פגישה קבוצתית של מספר מועמדים (אם לאותו תפקיד או למספר תפקידים שונים), במטרה לאבחן את מידת התאמתם לתפקיד או למשרה מסוימת, לפי בקשת המעסיק.

מה עושים במרכז הערכה?

מפגש הקבוצה/הצגה עצמית – בשלב הראשון, נפגשת כל הקבוצה במטרה להכיר את המשתתפים, כאשר כל משתתף מקבל הזדמנות להציג את עצמו באופן שיבחר. המטרה היא לאפשר למשתתפים לשבור את הקרח בינם לבין עצמם וכן עם המדריכים של יום האבחונים. בשלב זה אתם גם נבחנים כמובן – איך אתם מציגים את עצמכם, באיזה ניסוח בחרתם, מה בחרתם לספר ועוד.

דינמיקה קבוצתית – בשלב זה ייערך דיון קבוצתי בנושא מסוים או שתינתן לכם משימה קבוצתית, הקשורים לתפקיד שאליו אתם מיועדים, כאשר תיבחנו על האינטראקציה שלכם עם שאר חברי הקבוצה – מי מוביל, מי שותק, מי נגרר אחרי אחרים, מי סוחף אחריו את הקבוצה ועוד.

מבחן אישיות – מבחן אישיותי בכתב, שנועד לבדוק את האישיות שלכם. במבחן זה יוצגו לכם שאלות מחיי היום יום, כאשר השאלות חוזרות על עצמן במספר גרסאות שונות, על מנת לבחון את העקביות בתשובות שלכם.

מבחן פסיכוטכני – מבחן פסיכוטכני בכתב, שנועד לבדוק את יכולותיכם המתמטיות והמילוליות. כאן תישאלו שאלות הגיון, שאלות מתמטיקה (כגון שברים, אחוזים ועוד) ושאלות ניסוח בעברית.

ריאיון אישי – שלב הריאיון האישי, מגיע בדרך כלל לאחר הסינון הראשוני. במידה והגעתם לשלב זה, תוכלו להדגיש יכולות או תכונות אופי שלדעתכם דרושות לתפקיד.

סימולציות – שלב הסימולציות, גם הוא מגיע לאחר הסינון הראשוני, כולל סימולציות הלקוחות מאופי העבודה המיועדת וכן יכללו אתגרים מהתפקיד המיועד.

הסינון הראשוני

הסינון הראשוני מגיע בדרך כלל, לאחר השלב של הדינמיקה הקבוצתית, שלאחריו הבוחנים כבר יכולים להעריך מי יכול להיות מועמד לתפקיד ומי אינו מתאים כלל לתפקיד. חלק ישלחו הביתה כבר בשלב הזה והשאר, ימשיכו לריאיון האישי לסימולציות ובמידה שלא נערכו כבר – גם למבחנים האישיותיים והפסיכוטכניים.

איך לעבור מרכז הערכה בהצלחה?

במרכזי הערכה שנערכים במכונים ברחבי הארץ (פילט, קינן שפי, אדם מילוא ועוד), מוערכים ומאובחנים מועמדים פוטנציאליים רבים, במגוון מבחנים שונים ולכן, יש הרבה דברים לעשות בכדי להתכונן ליום הזה. החל מהאחריות לדאוג לעצמכם לאוכל ולשתייה ליום זה (ברוב המכונים אין איפה לקנות אוכל או שתייה) ועד לריענון הידיעות שלכם במתמטיקה, ההכנה כוללת הדמיות של דינמיקה קבוצתית, התאמנות מול המראה לקראת הריאיון האישי ועוד. לרציניים מבניכם – כדאי להתכונן באמצעות הכנה מקצועית למרכז הערכה. איפה עושים את זה? אצלנו בלהיות1 – המומחים למרכזי הערכה, ראיונות עבודה ועוד

צרו קשר עכשיו והכינו את עצמכם לקראת הקריירה המקצועית שלכם: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com.


Comments