מהם מבחני המיון לעבודה וכיצד להתכונן אליהם?

מהם מבחני המיון לעבודה וכיצד להתכונן אליהם?

קריירה מספקת היא דבר שרובנו שואפים להגיע אליו – למרות שהדרך לשם היא לא תמיד קלה – צריך ללמוד הרבה, לצבור ניסיון, להוכיח את עצמכם ולהתפתח מבחינה מקצועית, רובנו לא מוותרים ומצליחים להגיע למטרה המיוחלת. כל שצריך הוא את היכולת, הכישרון, הרצון והדבקות במטרה. גם בדרך למשרה ספציפית יש משימות שצריך לעבור כאשר אחת מהן ואולי המאיימת ביותר על המועמדים, היא מבחני המיון.

מה זה מבחני מיון לעבודה?

אז מהם בדיוק אותם המבחנים שאותם צריך לעבור בכדי להתקבל לתפקיד מסוים? ובכן, מבחני המיון הם מבחני חוץ שנערכים במכונים דוגמת: מכון פילט, קינן שפי, אדם מילוא (כלומר נערכים על ידי גוף שנותן שירות למקום אליו אתם מנסים להתקבל), אשר נועדו לספק הערכה אובייקטיבית של יכולות החשיבה שלכם, אופייכם ואופן התגובה שלכם למצבי לחץ. מבחנים אלו מחולקים לשתי קטגוריות:

מבחני החשיבה: נועד לבחון את רמת האינטליגנציה וצורת החשיבה שלכם – נערך באמצעות מבחני ידע כללי, התאמת צורות, השלמת סדרות ועוד. מבחנים אלו מבוצעים על טפסי בחינה או במחשב. שימו לב, מבחנים אלו בנויים בדרך כלל באופן שלא יהיה לכם מספיק זמן לענות על כל שאלות המבחן – הרעיון הוא לבדוק כיצד תתפקדו תחת לחץ – נסו לענות על כמה שיותר שאלות במהירות האפשרית. תוכלו להגביר את סיכוייכם להצלחה אם תנסו להעריך את הזמן שתצטרכו לכל שאלה ותעמדו בזמנים אלו.

מבחנים פסיכולוגיים: נועדו לבדוק משהו שבדרך כלל לא תדעו מהו בדיוק – רק הבוחנים יודעים מה הם מחפשים, לפי מה שדרוש לחברה שמציעה את המשרה. מבחנים אלו מבוצעים על ידי ראיון אישי מול פסיכולוג, מבחני אישיות, דינמיקה קבוצתית ובנוסף, תבדקו בנושאים אלו גם במסגרת מבחני החשיבה – שאלות של הגיון, קבלת החלטות ועוד יעידו על אופייכם.

איך מתכוננים למבחני המיון?

מבחני המיון אורכים בדרך כלל יום מלא (8-9 שעות ואף יותר) ובודקים מגוון תחומים בהתאם לדרישה של המעסיק. תוכלו לגשת למבחנים ללא הכנה ולקוות לטוב, תוכלו להתכונן בבית, באמצעות מבחנים לדוגמא הקיימים ברשת - אך מבחנים אלו הם קצרים מאוד וכמעט שאינם מייצגים, כך שהמרב שהם עושים זה רק לתת לכם טעימה של מה שאתם הולכים לעבור ביום המבחנים או שתוכלו להתכונן מראש באמצעות אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים ולגייס לטובתכם את מירב הסיכויים האפשריים לעבור את המבחנים בהצלחה.

צוות להיות1 מזמין אתכם לקבל שירות מקצועי של הכנה למבחני המיון לעבודה ולא רק – אצלנו תוכלו לקבל גם שירותי כתיבה ושדרוג של קורות החיים (בעברית ובאנגלית - בהתאם למדינה בה תרצו לעבוד), הכנה לדינמיקה קבוצתית ועוד.

למה אתם מחכים? העתיד שלכם מחכה לכם! צרו קשר עכשיו: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com.


Comments