מה קורה כשהיחסים במשרד על סף פיצוץ?


מה קורה כשהיחסים במשרד על סף פיצוץ?

כולנו בני אדם.

וכולנו מכירים את הרגעים האלו, כשהאווירה נעשית מתוחה ועכורה יותר, העצבים הולכים ונבנים בגוף וכל הערה או משפט יכולים להפוך לסיכה שתפוצץ את הכל. זה קורה לכל אחד ובכל משרד. למה? כי אלו סוג הדברים שקורים לנו בעיקר עם אנשים שאנחנו נוטים לבלות עמם שעות ארוכות ורבות, כמו למשל עם המשפחה או בין החברים הקרובים. אבל מה קורה כשהמצב מגיע לסף פיצוץ במקום שגם ככה מכיל בתוכו פרמטרים רבים של לחץ ועומס, בהם אנחנו תלויים אחד בשני על מנת להצליח? כמו למשל המשרד? שם, הדברים נהיים מורכבים יותר. אז במיוחד עבורכם – הנה ארבעה טיפים להתמודדות עם רגעים מתוחים במשרד עם הקולגות.

1.      שימו את עצמכם בנעליים של האחר
לא, זאת לא קלישאה. ברגעים שמגיעים לסף פיצוץ, כשהכול מצטבר וכבר נבנה מבפנים, אנחנו נוטים בעיקר להסתכל על עצמנו בתוך המשוואה ומתקשים להסתכל על התמונה הגדולה ובעיקר - על הצד האחר שנמצא בה. המשרד לעיתים טעון באווירה לחוצה שנובעת מאילוצי עבודה ובנוסף לכך, לכל אחד יש גם את המטען האישי שלו. תמיד שווה לנסות לשחרר מהתחושות שלנו לרגע ולראות את הדברים בעיניים של הבן אדם האחר שעומד מולנו. יכול להיות שנגלה שהצורך של הבנאדם שמולנו יותר דחוף כרגע מהצורך שלנו ויכול להיות שדווקא אחרי שנבין את הצד השני, נוכל למצוא את הפתרון ואת הדרך לגשר על הצרכים של כל צד, מבלי להשאיר אף אחד בתחושות לא נעימות.

2.      אפשר לדבר אתך רגע?

עוד אחד מהטריקים הישנים ביותר בספר, אבל ככל הנראה מסיבה מסוימת. לפעמים גם אנחנו וגם הצד השני מפספסים דברים מהותיים שגורמים לנו לכעוס ולהתעצבן על אחד השני, מה שעלול להקשות עלינו לשים את עצמנו בנעליים של מישהו אחר. אל תתביישו לקחת את מי שצריך רגע לצד ולשתף אותו בתחושות שלכם. אפשר שהוא יקשיב והבעיה תיפתר ביניכם, יכול להיות שלא ויכול להיות שגם אתם תגלו דברים חדשים שאתם צריכים לדעת על עצמכם. כך או כך – אם אחרי השיחה אתם מרגישים שכלום לא השתנה, תמיד אפשר לערב צד שלישי (כמו מנהל, אחראי משמרת או אפילו עמית לעבודה ששני הצדדים מרגישים אתו בנוח) בתחושות שלכם, במטרה לקבל דעה אובייקטיבית - מגשרת, על מנת להמשיך הלאה ולבצע עבודה טובה יותר ביחד.

3.      צאו מהמשרד!

זה לא משנה איפה אתם עובדים, גם אם זה המקום השמח והעליז ביותר בעולם – מקום העבודה שלכם הוא עדיין מקום המלא באנרגיות לחוצות, עמוסות ולפעמים גם כעוסות. וזו בדיוק הסיבה מדוע האפשרות לפגוש את אותם האנשים במקום אחר, עם אווירה מעט משוחררת יותר – יכולה להרגיע מתחים מיותרים. בנוסף, אפשר לשלב משחקי חברה וגיבוש, שבהחלט יכולים לחזק את היחסים ואת התחושה הכללית במשרד.

 

4.      אל תחכו שהמתחים יגיעו לשיאם
בשביל שדברים יגיעו לסף פיצוץ, הם צריכים להצטבר ולהצטבר לאורך תקופה ממושכת. אז היו חכמים ודעו לזהות מתי מגיע הזמן לשים את הגבול ולעצור את זה לפני שהכול מתחיל להיאגר. דברו, שתפו, הבהירו את העניינים ואת הגבולות שלכם ודאגו ששום דבר לא נשאר בבטן ברגע שאתם מכבים את האור במשרד והולכים הביתה. כמובן שכולנו בני אדם ויכול להיות שיהיו ימים שלא תצליחו ליישם את זה עד הסוף, אבל זכרו תמיד לנשום עמוק ושלמחרת מגיע יום חדש ובו נוכל לנסות ליישם את הדברים בצורה טובה יותר.

ההתמחות שלנו בלהיות1, לא נגמרת אך ורק במתן טיפים ועצות להתמודדות עם לחצים במקום העבודה. אנחנו פה כדי ללוות אתכם מההתחלה. זקוקים לשדרוג קורות חיים? הכנה לראיון עבודה שמדיר שינה מעינכם? ומה עם האפשרות להתחדש בפרופיל לינקדין חדש שימשוך את העין לאנשים הנכונים? צרו קשר אתנו עוד היום לפרטים נוספים באחת מהאפשרויות הבאות:

טלפון: 03-6777127

מייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים בטופס המצורף!


Comments