מיומנו של מחפש העבודה

מיומנו של מחפש העבודה

חיפוש עבודה מזכיר לי קצת את התנ"ך: קשה כמו חציית ים סוף, מתיש כמו מסעות בני ישראל במדבר 40 שנה ומתסכל כמו חורבן בית ראשון. הכול עברתי על בשרי. איפה לא חיפשתי ומה לא עשיתי כדי לעורר את תשומת ליבם של בעלי התפקידים, במטרה לזכות סוף כל סוף בתפקיד המיוחל. הפכתי כל אבן. אולי תגיע ההזדמנות ממקום לא צפוי? כמו שקרה לשאול המלך, קיוויתי לחפש אתונות ולמצוא מלוכה. אם כן המציאות, מסתבר, לא פשוטה כמו בסיפורים.

שלא תטעו, גם חיפוש עבודה זה עבודה. הרשו לי לציין 4 מוטיבים מרכזיים שגיליתי בתהליך החיפוש:  

1.      לקום כל בוקר בשעה 8. נכון, אני לא חייב להתעורר בשעה הזאת, כי הרי אני בחופש לא? אז זהו שלא בדיוק. בואו נגיד שלחלום על עבודה לא תביא לי עבודה ולכן, אני מעדיף לקום מוקדם בבוקר, לעשות קפה ולפתוח את היום במסע חיפושים.

2.      לחפש הזדמנויות בכל מקום אפשרי. עושה לי רשימת אתרי חיפוש עבודה שונים ועובר אתר-אתר. היום בעידן המדיה גם הפייסבוק מאוד אפקטיבי, לכן אני נרשם לקבוצות השונות. אולי תבוא משם הברכה.

3.      מפעיל קשרים. הרי אנחנו בישראל. אולי יש מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו שיש לו חבר שבדיוק התפטר ואח שלו שמע וזה החליט לפנק אותי באיזה תפקיד של מנהל בכיר בחברת היי טק מצליחה. מציאות לחוד כבר אמרתי? אז אמרתי. אבל כמובן לא יזיק לנסות.

4.      שומר על הבריאות. אולי המוטיב החשוב ביותר. בתהליך החיפוש המייגע והמייאש, קל מאוד לאבד את עצמך. נפשית וגופנית. לכן יש להקפיד על פעילות גופנית שוטפת, להזרים אנרגיה לגוף, אפילו להירשם לאיזה חוג שמעניין אתכם או איזה תחביב שרציתם לעסוק בו זמן רב ולא יצא... עכשיו זה הזמן. כל אלה ייתנו לכם Boost לחיים ואתם תרגישו אותו מבפנים. זה יעניק לכם כוחות מחודשים לבוקר של אחרי ולעוד יום של חיפושים.

 

לסיכום, תנו לעצמכם קרדיט. זה לא סוף העולם והשמש עדיין זורחת בשמיים. אולי תהיה הדרך ארוכה אך תפקידכם הוא להראות לכולם מי אתם ומה אתם שווים. האמינו בעצמכם כי הכל קורה לטובה. ואז, בעזרת האל ואולי גם אמונה עצמית, תגיעו לארץ המובטחת.

צוות להיות1 יכול לעזור לכם בתהליך החיפוש! רוצים לדעת איך? 

צרו קשר ונשמח לייעץ! בטלפון: 03-6777127 במייל: office@lihiyot1.co.il 

או בטופס המצורף.


Comments