איך לייעל את יום העבודה?

איך לייעל את יום העבודה?

מכירים את זה שאתם מגיעים לסוף היום בעבודה, אך לא הספקתם לסיים אפילו חצי מהמשימות שרציתם? אי עמידה בזמנים הינה דבר נפוץ בכל משרד ובכל עסק. באופן טבעי, לא כולם נולדים עם חוש תכנון ואופי מסודר וזה בא לידי ביטוי גם בחיים האישיים וגם בסביבת העבודה, בה אנו מבלים שעות ארוכות לאורך השבוע. כמו כל תכונה, אפשר ללמוד איך לסדר את יום העבודה, בצורה שתאפשר מיצוי זמן מקסימלי וביצוע של כמה שיותר משימות עד לסופו של אותו היום. לפניכם מספר טיפים לייעול יום העבודה.

קביעת מטרות ריאליות

יש לקבוע מטרות ריאליות לכל יום. תמיד אנו שואפים להספיק כמה שיותר משימות, אך לפעמים, בגלל שיש יותר מדי משימות שאנו לוקחים על עצמנו, הדבר עלול להוביל לכך שנשכח משימות רבות בדרך, בגלל העומס הגדול מידי שיצרנו לעצמנו והרצון לסיים דברים מהר ובלחץ. מה שיעזור לנו, הוא הגדרת כמות משימות ריאלית ליום העבודה וכמובן שאל לנו להיות שאננים ותמיד לשים בצד משימות נוספות, למקרה שנעמוד בהצלחה בלו"ז שהגדרנו.

קביעת לו"ז באופן יומיומי

בהרבה עבודות מדובר באופי עבודה דינאמי ומשתנה, כך שיש להתכונן מבחינת הלו"ז יום לפני ולא שבוע לפני. בנוסף, מומלץ להכין את רשימת המטלות ליום הבא כבר בסוף יום העבודה, כך שלא תצטרכו לבזבז זמן בבוקר ולקבוע בלחץ את סדר היום הנוכחי. על ידי סידור והכנה מראש של הלו"ז תוכלו גם לדעת האם המטרות שלכם ריאליות ואתם אכן עומדים  ביעדים שהגדרתם לעצמכם.

מערכת משותפת

התקינו מערכת משותפת הכוללת יומן, שיתוף קבצים והעברת מידע ביניכם ובין העובדים - תתפלאו כמה שזה עוזר. כאשר כל המידע נמצא באותו מקום, כל חברי הצוות יכולים להיות מסונכרנים אחד עם השני. מדובר בתיאום ציפיות מושלם, כל אחד יודע מהי חובתו ומעדכן את השני על ידי העברת תכנים – למשל, טרלו, לוח עבודה באינטרנט, התוכנה המושלמת לשיתוף קבצים ותמונות.  

לקבוע זמן לכל דבר

הגדירו זמנים לכל פעולה באשר היא. כמובן שעליכם לקחת בחשבון, כי יהיו משימות שימשכו יותר זמן ויהיו משימות שיושלמו בדקות ספורות בלבד. אל תשכחו גם להכניס בלו"ז זמן מנוחה, הליכה קצרה במשרד או מתיחות – לפעמים אנו צריכים את ההפסקה הקצרה הזאת בשביל להתרענן, אל תהיו קשים עם עצמכם!

 

מחכים כבר ליישם את העצות שלנו במקום העבודה החדש אליו תתקבלו? בלהיות1, אנו מתמחים בהכנת מועמדים בתחומים שונים לראיונות עבודה וכן בשדרוג קורות חיים, כבר מעל ל- 10 שנים.

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון: 03-6777127

ומוזמנים גם לבקר אותנו באתר וליהנות ממגוון המאמרים והטיפים בעולם העבודה: http://www.lihiyot1.co.il/.


Comments