זמן ההמתנה למשרה הנחשקת... 5.5.2012

נשלח 5 במאי 2012, 1:59 על ידי BE1 Be Everywhere

אז יצאתם מראיון העבודה בתחושה שעברתם, אבל לקינוח קיבלתם את המשפט: "אל תתקשרו, אנחנו נחזור אליכם". איזה כיף.

המתח, העצבים, גוזזים ציפורניים, מכרסמים, ביקשתם מאף אחד לא להתקשר כי כל טלפון יכול להיות הטלפון.

 

מה עושים כדי להעביר את הזמן באופן בריא יותר? כמה טיפים לשמירה על השפיות:

 

*קודם כל - לנשום עמוק. ראיון העבודה מאחוריכם. אם יצאתם בתחושה טובה – מעולה! אם לא, לא בוכים על חלב שנשפך - נסו ללמוד מראיון זה ולבחון במה תוכלו להיעזר לקראת הראיון הבא בכדי לא לחזור על אותן טעויות.

 

*גם אם אתם מרגישים שבטוח עברתם, יצרתם "קליק" עם המראיין, צחקתם יחד, חלקתם חוויות מהילדות בכפר יונה, עדיין - אסור לקחת את חיפוש העבודה כמובן מאליו. המשיכו לחפש משרות, המשיכו ללכת לראיונות עבודה , ואולי תופתעו עם הצעות טובות יותר, במקרה שלא תתקבלו תהיינה לכם אופציות נוספות ביד ובכל מקרה, תעבירו את תקופת ההמתנה באופן פרודוקטיבי יותר.

 

*רגע לפני שאתם יוצאים מהראיון תמיד אפשר לשאול מתי ניתן יהיה להתקשר או מתי צפויה ההחלטה, כך תדעו מתי ליצור קשר עם המראיין או עם אנשי משאבי האנוש. אם אתם בתקופה של חגים חשוב לקחת בחשבון שארגונים וחברות רבים לוקחים חופשות מרוכזות ואינם פעילים בתקופות אלה מבחינת תהליכי גיוס. מאמר מומלץ בהקשר זה: יולי-אוגוסט, פסח ומחזוריות שוק העבודה.

 

*צרו קשר עם אנשים או הפעילו קשרים שיש לכם בענף או בחברה לברר מה מקובל ומתי לצור קשר, האם ההחלטה צריכה לעבור כמה ידיים בתוך החברה ועוד מידע רלוונטי.

 

* לאחר ראיון זה ולפני הגשת מועמדות למשרות רלוונטיות נוספות, נסו לעשות טבלה או להיעזר בחברים לקבלת חוות דעת אובייקטיבית כמה אתם באמת מוכנים למשרה זאת או לדרג בו אתם מבקשים להשתלב. היתרונות שלכם על פני מועמדים אחרים, החסרונות שלכם לעומת אחרים, עמידה בדרישות חובה וסף  ועוד. כך תוכלו גם לערוך חיפוש בריא יותר בזמן ההמתנה וגם תוכלו להשלים את החסר שמיפיתם, במידת האפשר.

 

*זכרו: לא הכול תלוי בכם. אבל מה שכן – כדאי לחזק ולתרגל. קורות חיים משובחים ושיווקיים, שפת גוף, הכנה לראיונות עבודה ועוד, הם רק חלק מהכלים העומדים לרשותכם על ידי צוות המומחים של להיות1 בכדי לייעל את תהליך חיפוש העבודה ולשפר את התוצאות שתפיקו ממנו.

 

בברכת הצלחה מלאה ומהירה!

צוות להיות1

Comments