תגידו יפה שלום – מדוע חשוב להתפטר בצורה יפה?

רוב האנשים העובדים כשכירים עמדו בוודאי בסיטואציה בה פיטרו אותם מעבודתם. זו בוודאי לא סיטואציה נעימה ולעיתים יכולה להיות גם מאוד כאובה. ומה לגבי הסיטואציה בה אנו אלה המבקשים להפסיק את יחסינו עם מקום העבודה? האם גם אנחנו צריכים להתחשב בצד השני שעלול להיפגע? או שמא אנחנו יכולים לפנות את השולחן שלנו, ללכת ולעולם לא להביט אחורה? במאמר הבא תגלו שלא רק חשוב והוגן לעזוב את מקום העבודה בשלום, אלא זה גם יכול להועיל לכם בעתיד!

היו הוגנים

חשוב לתת הודעה מוקדמת לבוס לגבי עזיבתכם, לא רק בגלל שהחוק דורש זאת, אלא בגלל שמעשה זה ישמור על שמכם גם אחרי שתלכו. אדם שמכבד את עצמו ואת סובביו הוא אדם שמכבדים אותו וזוכרים אותו תמיד לטובה. מה גם שזה יתרום לכם בשמירה על קשרים עם החברים לעבודה.

גם הבוס הקשוח שלכם הוא אדם עם רגשות

גם אם הבוס שלכם תמיד היה קונקרטי, אסרטיבי ורציני, אין זה אומר שאין לו רגשות. כמו שאומר המשפט המפורסם: "מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" וזה תקף גם למכרים שהם לא חברים שלכם – כמו הבוס. גם אם הוא נהג להתייחס אליכם בחוסר כבוד – למה שתגררו להתנהגות דומה לשלו? אתם יותר טובים מזה!

אל תירקו בבאר ששתיתם ממנה

מקום העבודה שאתם מבקשים לעזוב, בין אם אהבתם אותו או לא, הוא עדיין המקום שאפשר לכם להתפרנס. לשמור על כבודכם העצמי זה גם אומר לפעמים לבלוע את האגו ופשוט ללכת – בלי לעורר מהומות.

אל תסגרו לעצמכם דלתות

זה אף פעם לא רעיון טוב לסגור לעצמכם דלתות. אתם אף פעם לא יודעים באיזו סיטואציה תמצאו את עצמכם בעתיד – אולי תשקלו לחזור לעבוד במקום אותו אתם מבקשים כעת לעזוב? מוטב לעזוב בטעם טוב ולהשאיר את האופציות שלכם פתוחות.

אולי גם איזה חלון ייפתח בדרך החוצה?

כשאתם שומרים על יחסים טובים עם הבוס גם לאחר עזיבתכם, אתם לא יודעים לאיזה מקומות ואפשרויות נוספות זה יכול להוביל. למשל, אם תבחרו לעזוב את מקום העבודה מכיוון שמיציתם ואתם רוצים להתפתח – אולי הבוס הוא דווקא זה שימליץ עליכם לחבר במקום עבודה אחר? ואולי, זה יהיה הצעד שיוביל למציאת העבודה שרציתם?

לסיכום,

נכון, לא פעם אנחנו עובדים בעבודה שאנחנו לא כל כך אוהבים, אבל היי! בשורה התחתונה אף אחד לא מכריח אותנו לעבוד בשום מקום בכוח – לכן כדאי לעשות את המיטב ולשמור על יחסים מכבדים, גם אם ברצוננו לעזוב את מקום העבודה שלנו.

רוצים למצוא עבודה חדשה ולא יודעים איפה להתחיל? קורות החיים זקוקים לרענון? צוות להיות1 כאן בשבילכם! קורות חיים מקצועיים שכתובים בעגה המקצועית, בתחום בו אתם מחפשים עבודה, היא מקפצה משמעותית למציאת עבודה שמתאימה לכם. חייגו עכשיו לצוות המומחים של להיות1: 03-6777127 או במייל:lihiyot1@gmail.com


 

‏צור קשר - אנו ממתינים!‏

Comments