מגייסים עובדים? חפשו אותם בפייסבוק

כידוע לכל אחד ואחד בעולמנו הקטן, התקופה בה אנו חיים היא תקופה מודרנית המתאפיינת בשילוב טכנולוגיה וקשרים חברתיים בכל אמצעי קיים ובכל דרך אפשרית. איך זה מתקשר עם עולם העבודה? פשוט. בתור מחפשי עבודה, וכאלה הנכונים למצוא את המשרה המיוחלת תוך שימוש בכל האמצעים הכשרים, יש לזכור שהעידן הדיגיטלי נותן אותותיו החזקים גם בשוק התעסוקה. כאשר מדברים על נטוורקינג ועל פלטפורמות טכנולוגיות כמו הרשתות החברתיות, אי אפשר להתעלם מהעובדה שרשת פייסבוק היא אמצעי זמין ונרחב בו משתמשים המגייסים בתהליך חיפוש העובד הבא. אז מה מומלץ שלא להעלות לעמוד הפייסבוק שלכם?

5 דברים שלא כדאי לפרסם כסטטוס

·         תמונות הפיגורה החשופה שלכם – נכון, אנו חיים במדינה חמה כאשר ב- 305 ימים מתוך כלל ה- 365 אנחנו טובלים במי הים התיכון ומטגנים עצמנו ללא רחם תחת השמש הקופחת. כמובן שכל פעם שאתם מתהדרים בגרגירי חול באיברים מוצנעים זו סיבה להעלאת פוסט חדש לפרופיל הפייסבוק שלכם, אך לא בזמן תקופת חיפוש עבודה. זכרו, כשם שהפייסבוק היא רשת ציבורית וחשופה, כך גם חלקים מחייכם הפרטיים המוצגים בה. אבל, הם צריכים להישאר בגדר פרטיים, לכן זכרו לסווג את הפרסום עבור "חברים בלבד", או לא להעלותו כלל.

·         סטטוס "וואי אחי איזו קרחנה אני מת" - זה נפלא שיש לכם חיי חברה מלאים ושאתם עוסקים בפעילויות פנאי מהנות, אך שוב, בהקשר להיות רשת הפייסבוק פרוסה לעיני כל, דאגו שמגייסים פוטנציאלים לא יראו אתכם כשטיח נוי בדשא של המסיבה משישי האחרון. גם אם אתם מומחים בגמיעת ג'וני ווקר בזמן שיא, זה לא יתרון להראות בקורות החיים שלכם.

·         סטטוסים רוויי דם (או קיצוניות אחרת) - לא שאנחנו טוענים שאתם ערפדים, אבל אם יש לכם תחביבים הכוללים צפייה ואהדה של תכנים מסוג WWF או סעודות קניבלים למיניהם, השאירו אותם סמויים מעיני המעסיקים הפוטנציאלים. דאגו להפריד בין דמותכם האישית והמקצועית.

·         פוליטיקה - הנושא הכאוב מכולם, חשוב כמובן, אך לא עבור דעתם של המגייסים עליכם בתור עובדים עתידיים בארגון. בייחוד במדינה כשלנו, מרובת דעות חריפות וויכוחים אינספור, אין שום סיבה להעלות אותם בפני מגייסים העלולים לפרש זאת כהתלהמות או כתפישה שגויה של המציאות.

·         סטטוסים עתירי שגיאות תחביר וביטוי קלוקל - נכון שכאשר אנו חווים פרץ התרגשות כזה או אחר, לטוב או לרע, יש לנו נטייה כמעט מידית לשפוך הכול על נייר הרשת החברתית. אנו לא בדיוק משקיעים בעריכה והגהה של אותו סטטוס, דבר שאם ייחשף בפני מגייס בסגנון "שיו שאני ימות מזאתי איך מלובשת" - זה לא יעלה את קרנכם בעינו. גם אם זה נאמר בצחוק.

 

לסיכום זכרו, בזמן חיפוש עבודה, גם עמוד הפייסבוק שלכם משמש ככרטיס הביקור שלכם. אנא התנהגו בהתאם.

נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

הפרסומות שלנו שוות צפיה!!!

טיפוס להרי ההימלאיה

ואיך לכל הרוחות אני הולך עכשיו לצלוח את מסלול המיונים האסטרונומי הזה??

מרגישים שאתם נמצאים בלופ שאי אפשר לצאת ממנו? 

מה שתבשלו זה מה שתאכלו, אז לא עדיף לבשל טעים? 

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


צור קשר


Comments