איך להתכונן לראיון עבודה באנגלית?

איך להתכונן לראיון עבודה באנגלית?

ראיון עבודה עלול להיות מלחיץ והוא אכן, עבור רובנו, סיטואציה מלחיצה להתמודדות – וזה כשהריאיון מתבצע בשפת האם שלנו. על אחת כמה וכמה, מלחיץ הוא ראיון עבודה באנגלית, במיוחד אם אנחנו לא רגילים לדבר בשפה זו ואיננו מתורגלים בשימוש בה ביום יום. אבל בעידן הגלובלי של ימינו, השימוש באנגלית רק הולך וגדל ובמקומות עבודה רבים, גם בישראל, תידרשו לעבור ראיון עבודה בשפה האנגלית – אז איך מתכוננים?

לתרגל לתרגל לתרגל

כדי לדבר שפה, כל שפה, באופן שוטף, צריך לתרגל את השימוש בה. נסו לדבר באנגלית בימים שלפני הריאיון, הרבה ככל שתוכלו. עם בני המשפחה, עם חברים ואפילו במקומות הבילוי אליהם אתם יוצאים – ככל שתתרגלו יותר את השימוש בשפה, כך יהיה לכם קל יותר לדבר באופן שוטף בריאיון עצמו.

ערכו סימולציות בעזרת חבר

בקשו מחבר שיש לו ידע טוב באנגלית להיות המראיין שלכם – תנו לו לשאול אתכם שאלות הנפוצות בכל ריאיון עבודה וענו לו באנגלית – כך, גם תתרגלו ותחדדו עוד את האנגלית שלכם, גם תתרגלו מענה על שאלות שבטוח ישאלו אתכם (כך שיש לכם תשובות מראש) ובנוסף, תוכלו לקבל פידבק מהחבר לגבי רמת האנגלית שלכם, תשובותיכם וטיפים לגבי מה כדאי לכם עוד לחדד.

ריאיון על ידי אמריקאי

אם הריאיון מתבצע בארץ אז סביר להניח שיראיין אתכם ישראלי, אבל יכול להיות מצב בו המראיין שלכם הוא דובר אנגלית כשפת אם, במיוחד אם הריאיון הוא בחו"ל. במקרים כאלה, עליכם לזכור כי ישנם הבדלים תרבותיים ולכן, חשוב לדעת מראש מהי צורת ההתנהגות הראויה באותה המדינה של המראיין – אילו נושאי שיחה מתקבלים על הדעת ומאילו עדיף להתרחק, מהם הניסוחים הנכונים יותר מבחינת תקינות פוליטית, מה לא מנומס להגיד וכדומה.

תרגול מביא להצלחה

בשורה התחתונה, זה לא שאתם צריכים לעשות מחקר תרבות באשר למדינת המראיין, אבל חשוב מאוד לשמור על כבוד ושפה נקייה ולכן, הדבר הכי חשוב שעליכם לעשות הוא – לתרגל. בזמן התרגול תוכלו להבין איפה החולשות שלכם, מה יותר קשה לכם להסביר ואיך תוכלו לנסח את הדברים שאתם רוצים להגיד בצורה שונה – בקיצור, תוכלו להכין את עצמכם לריאיון.

שימו לב, כדאי לתרגל בעיקר מידע לגבי ניסיונכם המקצועי, שהרי הוא החשוב ביותר לראיון העבודה שלכם. רוצים מידע נוסף? צריכים התאמה של קורות החיים למדינות זרות? מעוניינים בהכנה מקצועית לראיון העבודה?

חייגו לצוות להיות1 שיעזרו לכם להגיע מוכנים: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com

צור קשר ‏[צור קשר - אנו ממתינים!]‏


Comments