כך תצלחו את ראיון העבודה ולא תילחצו ממנו – הצגה בחמש מערכות – חלק שני

שלב הריאיון עצמו

רבות נאמר ונכתב על ראיונות עבודה, ובצדק. מעבר לעובדה כי מדובר בנושא עליו ניתן להרחיב מאוד את הדיבור, בחרנו להדגיש כמה נקודות:

מי אמר אני ולא קיבל?

חדורי מוטיבציה ועטורי חיוך נעים אתם ישובים מול המראיין.

בראש ובראשונה, הציגו עצמכם. כאן הכוונה היא לפירוט קצר ויעיל של רקע אישי באופן כללי (מי אתם, מקום מגורים וכו'). כמובן שאין הכוונה לספר את דברי הימים או לעייף את המראיין באילן היוחסין שלכם. הציגו סקירה תמציתית של ניסיונכם המקצועי והשכלתכם הרלוונטית, תוך שימת דגש על הצלחות שחוויתם במקומות קודמים ולאחריה סיום ההצגה במשפט הנותן פתח להמשך, כגון "וכעת אני בחיפוש אחרי ארגון בו תהיה לי הפלטפורמה להתפתח ולתרום...".

הכוח בידכם!

יתרון ההצגה העצמית טומן בחובו את השליטה שלכם בראיון. כשאתם נדרשים לפרט על עצמכם אתם בעצם יכולים לנתב את מהלך הריאיון ולהימנע משאלות לא נוחות על מעסיקים קודמים או סיבת עזיבה של מקום עבודה קודם תוך נטרול מוקשים מבעוד מועד. במקום זה תוכלו לפרט על כישלון כזה או אחר שעלה בידכם להפוך לחיובי, בזכות ההפנמה שלכם את המצב וההתמודדות עמו.

  Keep it cool

http://www.lihiyot1.co.il/home/contact

זכרו כי צורת ההתנהלות שלכם במהלך הריאיון משקפת למראיין את יחסכם למקצוע ולסביבת העבודה שלכם. אל תגזימו בתיאורים אישיים או בשיווק עצמי ואל תתפזרו אל מעבר לעיקר של מטרת הריאיון- הצגת החזקות שלכם והבהרת הכדאיות שבהעסקתכם. כמובן שחשוב לזכור שלא רק הפה מדבר, אלא גם הגוף. השתדלו לשלוט בטון הדיבור שלכם ולא לדבר כאילו אתם מנסים למצוא ילד אובד באצטדיון הומה. נסו לשים לב שהרגליים שלכם לא מחליפות פוזה כל 10 שניות והקפידו להישיר מבט אל עיני המראיין. צרו קשר עין, אבל הימנעו ממבטי חיסול ממוקד.

שלב הציפייה לתשובה

זהו! הריאיון נסתיים! אך, האם בכך הסתיים התהליך? רחוק מכך...

הכינו את הקרקע

עם סיום הריאיון ראוי שתכינו את השטח ושאלו מתי לערך תוכלו לצפות לתשובה. כך תקבלו מושג טוב יותר מבחינת תחימת הזמן (ולא תחוו שיברון לב אם הטלפון לא יגיע שעה אחרי הריאיון). בנוסף, הדבר מראה על הרצינות שלכם לגבי הרצון במשרה.

זה לא דייט

עשו לעצמכם טובה ואל תתפללו שכל שיחה נכנסת תהיה מהמראיין. אתם רק תציבו עצמכם במצב של מתח וחוסר מיקוד שיכול לחבל בהמשך החיפושים.

 עד שלא התקבלתם זו לא חתונה

כן כן, המשיכו בחיפוש העבודה באותו המרץ כמו לפני הריאיון. אין הדבר מראה על חוסר רצון או רצינות לגבי הריאיון שהיה, אלא זהו מהלך הגורם לכם להיות תמיד מעודכנים במה שהשוק מציע ולא לפספס הזדמנויות חדשות. כך תגדילו את קשת הבחירה שלכם וידכם תהיה על העליונה.

 מתי לברר?

אם עבר המועד בו נאמר כי תינתן תשובה, אתם יותר ממוזמנים לשלוח מייל או להתקשר למראיין. זכרו כי אין טעם לערוך בירור מייגע ויומיומי דרך מגוון מרגלים (אם יש לכם מכרים בארגון) או במתן עבודות פרך לטלפון. הדבר יכול לגרום לכך שתקבלו תשובות מטעות ולא קונקרטיות.

והכי חשוב, היו אופטימיים! חשיבה חיובית תוביל אתכם להתנהל באופן חיובי, מה שיביא בפניכם עוד הזדמנויות שאפילו לא צפיתם מראש.

נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!


   צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

   צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

Comments