טיפים חשובים לקראת ראיון העבודה

טיפים חשובים לקראת ראיון העבודה

בשביל למצוא עבודה שמתאימה לנו, לפעמים עלינו לעבוד קשה ולעבור מכשולים רבים כמו ראיונות עבודה, מבחני אישיות, מבחני דינמיקה קבוצתית, מבחני מיון ועוד. זה בוודאי יכול להיות מתיש, אבל חשוב לזכור שככל שניקח ברצינות את התהליך הזה ונשקיע בו, סיכויינו למצוא עבודה שאנו רוצים בה, יגדלו באופן משמעותי. חשוב לדעת מראש מהו התחום בו אנו מבקשים לעסוק – ובו להתמקד, לכתוב ולנסח היטב את קורות החיים שלנו ולשלוח אותם למספר רב של הצעות עבודה – אבל זה לא הכול.

זימנו אתכם לראיון עבודה – מה אפשר לעשות לפני הריאיון?

באם זימנו אתכם לראיון עבודה, יש מספר דברים שתוכלו לעשות כדי להיערך בהתאם ולהתכונן ליום הריאיון עצמו:

דבר ראשון, כדאי לברר ולאסוף מידע על החברה שזימנה אתכם לריאיון וכן לגבי התפקיד – קודם כל, זה יעזור לכם לדעת עוד פרטים על המקום שאולי תעבדו בו ועל התפקיד שיצפו מכם לבצע, יתרה מכך, בזמן הריאיון עצמו, יכולות לעלות שאלות כמו 'מה אתה יודע על החברה שלנו?' או 'למה חשוב לך לעבוד אצלנו?' - שנחשבות לשאלות די נפוצות בריאיון העבודה – תשובות שמבוססות על מידע שאספתם מראש, יראו למראיין את רצינותכם בקשר לעבודה. לבדיקת מידע על חברה אפשר להיעזר באתר העסקי שלהם, בדף הפייסבוק, פרופיל לינקדאין ו/או לשאול מכרים או חברים שעובדים בחברה זו.

דבר שני, כדאי להיערך לשאלות הריאיון באופן כללי – ישנן שאלות מאוד נפוצות בכל ריאיון – הכינו את תשובותיכם, שננו אותן והתאמנו עליהן. כך שכשיעלו השאלות במהלך הריאיון לא תופתעו ותוכלו לשמור על ביטחון עצמי ודיבור רציף.

ביום הריאיון

ביום הריאיון עצמו, ישנם כמה כללים קטנים, שכדאי להקפיד עליהם. זכרו כי יש לפעמים שבוחנים אתכם לפני שנכנסתם לחדר ולכן כללים אלו הם חשובים:

1.      הגיעו לריאיון כשאתם לאחר מקלחת, לבושים בצורה מכובדת, אך לא מוגזמת, נקיים ומריחים טוב. חשוב לא להגזים עם הבושם ומומלץ לא לאכול לפני הריאיון מאכלים שמשאירים ריח חזק.

2.      אל תאחרו בשום פנים ואופן לראיון העבודה ומומלץ אף להקדים במספר דקות – אך לא להקדים יותר מידי. אם אתם לא מכירים את כתובת המקום, כדאי לברר מבעוד מועד איפה בדיוק זה נמצא ואיך אתם מתכננים להגיע לשם – קחו בחשבון אפשרות לעיכובים בשל – חיפוש חנייה, אוטובוסים שמאחרים, פקקים וכו'.

3.      בזמן ההמתנה שבו בנימוס היכן שנאמר לכם וכבדו את המקום בו אתם נמצאים – עדיף שלא לנהל שיחות טלפון בזמן ההמתנה ואם אתם חייבים, עשו זאת בקול שקט.

4.      לגבי עישון – מומלץ שלא לעשן לפני ריאיון העבודה ובטח שלא בזמן ההמתנה לריאיון – לא משנה עד כמה אתם לחוצים, התאפקו – ריח עשן או יציאה לעשן ממש לפני הריאיון, לרוב לא יתקבלו בברכה.

זה תלוי רק בכם

אם תקפידו על כל הכללים, זה יגביר את סיכוייכם להתקבל לעבודה – אמנם זה לא יוסיף לכם נקודות מכיוון שבשורה התחתונה, כישוריכם המקצועיים הם אלה שנבחנים אבל, כישוריכם החברתיים נבחנים אף הם ולא תרצו לאבד נקודות סתם. רוצים עוד טיפים לריאיון העבודה? מעוניינים בהכנה מקצועית לריאיון העבודה? להיות1 מציעים לכם להיעזר במגוון שירותים מקצועיים, כגון כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה.

לייעוץ מקצועי חייגו: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com.


Comments