רילוקיישן בחוכמה – עבודה חוקית בחו"ל בלי טעויות

רילוקיישן בחוכמה – עבודה חוקית בחו"ל בלי טעויות

כולנו מכירים את יוקר המחייה המאיים לעשות מאתנו קציצות, אבל במקום להיות כל כך פסימיים ומחרחרי דכאון, יש לנו פתרון נהדר בשבילכם – רילוקיישן לעבודה חוקית בחו"ל. לא שאנחנו ממציאים כאן את הגלגל, אך בכל רוצים לסבר לכם את העין לגבי החשיבות של ויזת עבודה מאושרת, וההזדמנויות שזה יכול לפתוח בפניכם. שנתחיל?

חוק זה לא צחוק, מעבודה

מה זו בעצם עבודה חוקית בחו"ל? זו עבודה שמתאפשרת על ידי אישור ממשלתי (שמיועד בדיוק עבור מטרה זו) וניתן על ידי מחלקת ההגירה של כל מדינה אליה אתם רוצים לבצע רילוקיישן. חשוב לזכור כי לכל מדינה יש את חוקי ההגירה שלה, יחד עם הסעיפים המפרטים את כללי ויזת העבודה או הגרין קארד הנחשק. נכון, זה לא תהליך קל או נטול בירוקרטיה, אך עדיין מאוד חשוב והכרחי, על מנת לאפשר לעצמכם התאקלמות חוקית ונכונה במדינת הרילוקיישן, מבלי לדאוג שעומדים לחטוף אתכם באישון לילה ולזרוק אתכם במדבר בגבול טקסס מקסיקו, למשל. קר שם בלילה.

בנוסף, קחו בחשבון שמעמד עבודה חוקי בחו"ל מאפשר לכם ליהנות משלל זכויות סוציאליות, כמו ביטוח בריאות, שעות עבודה מעוגנות בחוק, ימי מחלה וכד'.

אז מה דרוש לבעלי דרכון ישראלי?

אם נידונתם להיוולד עם אזרחות ישראלית בלבד ואין בידיכם דרכון או אזרחות זרים, אתם צריכים כמובן להתחיל תהליך בקשה לוויזת עבודה חוקית, במדינה אליה אתם מבקשים להגר. מובן מאליו שעליכם לעשות את מירב הבירורים לגבי מהן הדרישות הספציפיות המתאימות לכם, בהתאם למעמדכם האקדמי מקצועי – אם אתם בעלי תארים או הכשרה מקצועית כלשהיא.

עובדה שאולי לא ידעתם – אם אתם בטווח גילאי 18-30, הטווח הקסום כמו שאנו קוראים לו, דעו כי למדינת ישראל יש הסכם מיוחד עם מדינות מסוימות שנקרא הסכם טיול – עבודה, המאפשר לצעירים בגיל הזה לטייל ביעד נבחר וגם לעבוד בו תוך כדי המסע. זוהי יוזמה נהדרת שמחברת בין תרבויות ומקרבת אותנו צעד אחד נוסף לחיים ציוניים בחו"ל. סתם.

עבודה חוקית בארה"ב

חשוב להבחין בין סוגי ויזות העבודה שמונפקות מטעם שגרירות ארה"ב. עוד חשוב למלא את הטופסולוגיה בתהליך הבקשה באופן מדויק ויסודי, כי כל טעות קטנה יכולה לעלות לכם באישור הוויזה המיוחל. ויזת עבודה זמנית למשל, שונה מגרין קארד, שהוא בעצם אישור שהייה ועבודה בארה"ב, המקביל לוויזת הגירה. ואם נפלה בחלקכם גיזת הזהב של להיות בעלי אזרחות אמריקאית, בנוסף על זו הישראלית, Well that`s the jackpot – תוכלו לעבוד בכל עבודה שתחפצו ובאופן חוקי לחלוטין, עם שלל הזכויות הסוציאליות להן זכאי כל אזרח אמריקאי Born and raised.

ומה עם עבודה באירופה?

בניגוד לחברינו באוקיינוס השקט, ידידינו האירופאים פחות ששים לחלק אישורי עבודה לעובדים הבאים אליהם מהניכר. מעבר לוויזות עבודה זמניות על פי חוק, מדינות אירופה (בשונה מהשיטה הפדראלית האמריקאית), מקיימות מגבלות ספציפיות - כל אחת ומחלקת ההגירה שלה.  אבל (וזה אבל חיובי), אם אתם מגישים בקשה לוויזת עבודה, במדינה השייכת לאיחוד האירופי והנכם בעלי דרכון אירופאי, אתם רשאים לעבוד בכל מדינה השייכת לאיחוד וזה יהיה חוקי גם חוקי. ואם אתם בעלי אזרחות אירופית, גם כאן אתם פטורים מהנפקת ויזת עבודה וזכאים להטבות וזכויות סוציאליות, בניהן גם הטבות מס במדינות מסוימות.

החלטתם ללכת על זה ולעשות רילוקיישן? צריכים שכתוב ותרגום קורות חיים מקצועי בהתאם למדינה אליה אתם מהגרים? 

מעוניינים בהכוונה לצליחת ראיונות עבודה בחו"ל? אנחנו כאן כדי שתצליחו שם. חייגו:03-6777127 או שלחו לנו מייל:lihiyot1@gmail.com

 


צור קשר


 

Comments