איך לחפש עבודה?

איך לחפש עבודה?

אנשים רבים מתחבטים בשאלה איך למצוא עבודה שמתאימה להם. התשובה הברורה שלנו היא שכשאנחנו מחפשים עבודה, עליה להתאים לנו מהרבה בחינות, כאשר ההתאמה מתבססת, לא רק על היכולות המקצועיות, ההשכלה והניסיון שלנו בתחום אלא, גם על יכולות אישיות, תכונות אופי ורמת העניין שלנו בעבודה.

מתי הכי נכון להתחיל לחפש עבודה?

אם סיימתם הכשרה בתחום מסוים (בין אם מדובר בתואר או בתעודת מקצוע), הרי שהנכם מוכנים לצאת לשוק העבודה ולהתחיל לצבור ניסיון בתחום. אך שימו לב, אם אתם עדיין נמצאים במהלך הלימודים שלכם ואתם מעוניינים לשלב עבודה עם הלימודים – תוכלו לחפש עבודה בתחום שלכם (אפילו בתפקיד שלא הייתם חושבים עליו), כך שעד סיום הלימודים תוכלו להתרשם מאופי העבודה, מהכרות עם תחום ועם אנשים שיכולים לקדם אתכם בעתיד.

איך מגיעים להתאמה מקסימלית מבלי לפספס הזדמנויות תעסוקה?

אז הזכרנו קודם התאמה לעבודה שאנחנו מחפשים – איך מגיעים להתאמה הזאת מבלי לסנן יותר מידי הזדמנויות עבודה? עליכם להחליט עם עצמכם מהו התפקיד או התחום המועדף עליכם – אם החלטתם על תחום, תצטרכו להתחיל להתמקד במה בדיוק מתאים לכם ואם החלטתם על תפקיד, ייתכן שתאלצו להיות קצת יותר גמישים מלנסות להתקבל לתפקיד ספציפי, במיוחד אם אתם בתחילת דרככם המקצועית. לאחר מכן עליכם לחשוב באיזה סוג של חברה תרצו לעבוד – קטנה ואינטימית בה כל אחד מכיר את כולם או גדולה ותאגידית? אילו אפשרויות קידום אתם מחפשים? איפה אתם רואים את עצמכם בעוד מספר שנים? חשבו גם על איזו עבודה תשמח אתכם ותיתן לכם סיפוק מקצועי.

שאלות אלה ועוד יעזרו לכם לקבוע בדיוק מהי מהות ואופי המשרה אותה אתם מחפשים – חשוב לא להתפזר יותר מידי כדי להתמקד בתחום מקצועי שמתאים לכם ולא להתמקד יותר מידי ולאפשר לעצמכם מידה מספקת של הזדמנויות, בכדי לשמור על סיכויי הצלחה גבוהים.

שאפו לכוכבים אבל היו ראליים

כמובן שעליכם לרדוף אחר החלומות ואחר השאיפות שלכם – ולעולם אל תוותרו על זכותכם לעשות כן אבל, זכרו שעל מנת להגיע למקום בו אתם מגשימים את עצמכם ייתכן ותאלצו להתפשר קצת בדרך לשם או להתחיל ממקום נמוך קצת נמוך ממה שחשבתם, ממנו תוכלו לצמוח ולהתפתח. כמובן שצריך לדעת לוותר במידה ולא ברמה שתגרום לכם להרגיש מופסדים או מפוספסים. הקפידו להמר על סיכויים – כלומר לשלוח מספר רב של קורות חיים למגוון הזדמנויות ולא להתביית על הזדמנויות בודדות.

בשביל להצליח צריך לעבוד!

החיפוש אחר עבודה יכול להפוך לעבודה של ממש – לכתוב קורות חיים, לתרגם אותם לאנגלית, להתכונן לראיון עבודה ועוד. אנחנו יכולים לעזור! הצוות המקצועי והמיומן של להיות1 עוזרים לכם למצוא את העבודה הבאה שלכם על ידי כתיבה ושדרוג של קורות חיים, הכנה לראיון עבודה, הכנה לדינמיקה קבוצתית למבחן אישי ועוד.

לייעוץ מקצועי חייגו: 03-6777127 או שלחו מייל: lihiyot1@gmail.com.

Comments