לדעת איזו עבודה לחפש

אחת השאלות בפניהן אנו ניצבים בצמתים רבים בחיינו היא לאיזה כיוון תעסוקתי עלינו לפנות. רבים מאיתנו אינם מרגישים בנוח בעבודה בה הם עובדים ומעוניינים להחליף מקצוע, או שפשוט אינם יודעים באיזה כיוון לבחור, שימצה יותר מכל את כישוריהם ויעניק להם רווחה.

מחקרים מצאו כי רק 20 אחוזים מכוח העבודה מרגישים שהם עובדים במקום הנכון עבורם. זאת אומרת שמרבית העובדים במשק אינם מרוצים מן העבודה בה הם עוסקים, דבר המשפיע לבטח על תחושת הסיפוק האישית שלהם.

סדרי העדיפויות של עובדים רבים הם זהים, והגורמים שמובילים אותם די קלים לחיזוי. למרות זאת, מעטים מקומות העבודה שמודעים לחשיבות של האלפקות המשרדיות, ועל כן עלינו לבחור בקפידה.

אז מהם הגורמים אותם יש לבחון בעת שאנו באים לבחור לעצמנו כיוון לעבודה?

על מנת לחסוך לכם מימון בית קיץ ליועץ מקצועי או עינוי מכשיר הפקס שלכם בשליחת קורות חיים למאות מקומות עבודה, ריכזנו עבורכם מספר עצות שעשויות לצמצם את היקף החיפוש שלכם ולמקד אתכם בעת חיפוש העבודה:

·     חישבו על עצמכם – אנחנו האדם הקרוב ביותר לעצמנו, ודווקא היכן שצריך אנחנו נוטים לחשוב על טובתם של אחרים. רבים מאיתנו מחפשים עבודה לא משום שהיא מעניינת עבורנו אישית, אלא מפני שכך נהוג או שכך המליצו חברים או הסביבה הקרובה. חישבו ראשית כל על עצמכם, על מה שמעניק לכם סיפוק. על עבודה שהייתם שמחים לבצע בכל יום ולהרגיש שתוכלו לתרום לה ושתתרום לכם.

·     הקדישו זמן לדמיין את יומכם - אמצעי מוכר אחד הוא לדמיין במה הייתם בוחרים לעבוד ללא מגבלות כלשהן ובעולם אידיאלי. חלקנו היה בוחר לעסוק במקצוע שונה לחלוטין מזה שחשב עליו קודם לכן. המשיכו לדמיין ונסחו לעצמכם צעדים בדרך לאותו כיוון. לאלו מקומות עליכם לפנות לצורך עבודה שכזו, ואלו הסמכות תצטרכו להשיג. שימו לב כי התפקיד של מבקר באיים טרופיים כבר תפוס.

http://www.lihiyot1.co.il/home/contact

·    במה הצטיינתם בעבר? – היזכרו בתקופות בהן עסקתם במקצוע או בתחביב שמלאו את זמנכם ושבהם הצטיינתם. נסו לחשוב כיצד לפתח תחומים אלו לכדי עבודה מלאה.

·    הסתכלו על קורות החיים שלכם – נסו לחשוב כמעסיקים. אילו תכונות שלכם בולטות במיוחד, ועליהן הייתם רוצים שמעסיקים יביטו? תארו לעצמכם באלו עבודות אותן תכונות תהיינה בעלות ערך רב במיוחד.

·    נסו לחשוב על מסלול התפתחות – האם יש עבודה בה תרצו לעבוד היום ועדיין אינה בת השגה? אולי יש אפשרות להתפתחות לקראת עבודה שכזו. מקומות עבודה רבים מעריכים חריצות והתפתחות, והידיעה כי אתם עובדים במטרה להגיע למקצוע חלומותיכם מכילה סיפוק בפני עצמה. אילוף אלפקות היום – אילוף פילים מחר.

 לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או טלפונית:03-6777127


השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

 

מאמרים נוספים מומלצים:

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

   צור קשר עכשיו אנו ממתינים!
Comments