אימהות וקריירה – שילוב מלא עוצמה

אימהות וקריירה – שילוב מלא עוצמה

ברור לכל אישה שנכנסת לנעלי משרת ה - אימא, שזוהי Full time job, אך כמובן שבתקופה המודרנית בה אנו חיים, נשים מאדירות את נוכחותן בשוק העבודה במקביל עם היותן אימהות בבית. כמובן שנושא זה עדיין לוקה בחסר, מבחינה חוקתית וחברתית, אבל חשוב מאוד לדעת כיצד לאזן בין מעמדות אלו בחיים שלנו כנשים, כקרייריסטיות וכמובן כאימהות.

זה מתחיל עם הריון...

המפגש הראשוני שלנו כנשים עם המציאות של אימהות וקריירה, מתחיל כמובן בתקופת ההיריון. מעבר לכך שזו תקופה שונה מהשגרה הלא הריונית שלנו, מבחינה הורמונלית ופיזיולוגית, זוהי תקופה השונה גם מבחינת מעמד חוקי במקום העבודה. חוק שוויון ההזדמנויות 1988, קובע כי אסור בתכלית האיסור להפלות נשים במקום עבודתן מעצם היותן נשים, כאשר חלק משמעותי בחוק מתייחס להגנה על זכויותיהן של נשים בהריון ולכן אוסר לפטר אישה בשעת הריון או לנהוג בהן בשיטה של הרעת תנאים. חשוב שתדעו את הדברים הנאמרים כאן על מנת שתדעו להתמודד אם יקרה בדרככן מצב של אפליה על בסיס מגדרי שכזה.

זה ממשיך עם חופשת הלידה

חופשת הלידה, קצרה ככל שתהיה, עדיין מעוגנת בחוק ומחייבת כל מעסיק לאפשר בין 14 ל - 26 שבועות חופשה (תלוי אם העובדת נמצאת אצלו שנה או פחות ממנה). במהלך חופשת הלידה היולדת מקבלת מביטוח לאומי דמי לידה ובנוסף, ישנו איסור על פי החוק לפטר עובדת לאחר לידה, בתקופת החופשה עצמה וגם למשך 60 יום לאחריה. כמובן שיש זכויות וסעיפים נוספים וחשוב כי תתעדכנה בכולם, על מנת להיות מודעות במהלך כל תקופת חופשת הלידה, באשר למה מגיע לכן על פי חוק ומה יכול להקל עליכן בשילוב עם האימהות הטרייה והקריירה.

כשהם גדלים

זה עובר כהרף עין, ויום יום אנו מביטות בילדים שלנו גדלים ומתעצבים לאנשים קטנים, מלאי תוכן וסקרנות - סקרנות של ילדים החייבת לקבל מענה ולכן, שואבת אליה פעילות אינטנסיבית אותה אנו חייבות להשביע. וכעת באמת עולה השאלה איך אנו מתמרנות בין אימהות דרשנית לבין קריירה דרשנית גם כן? ומה עם העניין הפעוט של זוגיות רחמנא ליצלן? אז כדי לנסות ולענות על שאלת השאלות, יש לנו כמה קווים מנחים, באמצעותם תוכלו לסבר את האוזן שאפשר גם אחרת:

·         קביעת חזון של היחידה המשפחתית – ניהול בית זה ניהול עסק, העסק הכי חשוב בחיים שלנו ולכן, כשם שכל עסק דורש תכנית עסקית וחזון אופקי, אין סיבה שלא ניצור אחד גם לניהול המשפחתי שלנו. פשוט תערכו רשימה, מה אני רואה לעתיד הקרוב, מה התכניות לחמש שנים הקרובות ורעיונות כיצד נוכל לממש אותן באופן ריאלי. פתאום, כשיש תכנית מסודרת, דברים מתבהרים הרבה יותר ונראים יותר אפשריים.

·         לחזור הביתה מוקדם – כן כן, זה לא כתוב בצחוק, זה פשוט עניין של החלטה. אם נראה לאנשים הגיוני לממש את תפקיד ההורים רק בסופי שבוע, לנו זה קצת פחות רציונלי. בכל זאת, אם החלטנו להיכנס לנעלי התפקיד החשוב של חיינו האנושיים, אנחנו צריכות גם לפנות לזה זמן. אפשר לדפוק שעות בעבודה בלי סוף נראה לעין, אבל החוכמה היא לתעדף משימות, כך שיום יומיים בשבוע נוכל לצאת בשעה מוקדמת יותר ומוגדרת היטב. בלי חריגות.

·         תקשורת, תקשורת, תקשורת – איך תדעו אם לא תשאלו? שאלה שנשמעת מוכר? בטח, זה מה שהכניסו לנו לראש שנים, לכן הכי טבעי יהיה לממש את זה. איך? באמצעות תקשורת, עם הילדים, עם בני הזוג וגם ביננו לבין עצמנו, תתפלאו זה חשוב לא פחות.

 

והכי חשוב - אל תתביישו לבקש עזרה, כשמתמודדים בעזרת ניסיון וידע של אחרים, זה יכול רק להוסיף.

אז אם אתן צריכות עזרה בשדרוג קורות חיים והכוונה בצליחת ראיונות עבודה, לקראת חזרתכן לשוק העבודה כאימהות מולטיטאסקינג – אנחנו כאן כדי לסייע!

חייגו: 03-6777127

lihiyot1@gmail.com

 

 

צור קשר


 

Comments