רילוקיישן - עוברים לעבוד בחו"ל ומגשימים חלום

במהלך השנים יותר ויותר ישראלים מוצאים עצמם מרגישים את הצורך והרצון לנסות ולהעביר את חייהם, בין אם לתקופה קצרה ובין אם לארוכה, לחו"ל. ההזדמנויות קורצות, התרבויות השונות מסקרנות והמחשבה על חוויית חיים במקום חדש ושונה ממה שהכרנו, היא יותר ויותר אופציונאלית, בתקופה המודרנית בה אנו חיים. אז אחרי שהגענו להחלטה שאנו רוצים לבצע רילוקיישן, עכשיו נשאלת השאלה לאן - אירופה או ארה"ב? לשם כך אנו צריכים לברר מספר פרמטרים מקדימים. שנתחיל?

מישהו שולח אתכם?

קודם כל השאלה הנשאלת היא, האם אתם נשלחים לרילוקיישן מטעם העבודה הקיימת שלכם? בעידן הגלובליזציה, המון אנשים מקבלים הצעת עבודה מהמעסיק הנוכחי שלהם, עובדה שמקנה להם יתרון בולט, שכן מקום עבודתם כבר סודר מבעוד מועד וממתין להגעתם במדינה הנבחרת. זהו מצב נוח ביותר, שמצריך מכם לארגן "רק" את ענייני ויזת ההגירה ומגורים (במקרים שמקום העבודה שלכם לא דואג לכם גם לאלו). כמובן שאם אתם פותחים בפרק חדש בחייכם המקצועיים ומגיעים למדינה הנבחרת, על מנת להתחיל בעבודה חדשה, יש צורך מקדים למציאת משרה וחברה המתאימה לכם והמעוניינת בכם, עוד לפני ההגעה. איך עושים את זה? כמובן שתוכלו לכתת רגליים ברשת ולנסות למצוא מקום עבודה באופן עצמאי, אבל תמיד מומלץ להיעזר בסיוע של מומחים שיכולים לכוון אתכם למשרה המתאימה לכם, באזור שמתאים לכם יותר. אירופה וארה"ב הן יבשות שונות אחת מהשנייה, כאשר לכל אחת המאפיינים והתרבויות שלה. לכן עדיף שתחשבו טוב טוב לפני שאתם עושים את ההחלטה שתציב אתכם במדינה מסוימת למשך תקופה לא מבוטלת.

ויזה זה שער הכניסה שלכם

אוקי, אז החלטתם לאיזה יעד מושך הלב שלכם (או המשרה הרצויה לצורך העניין) ועכשיו צריך לברר אילו דרישות מציבה אותה מדינה לגבי קבלת אשרת כניסה ועבודה - ויזה. שתי היבשות, ארה"ב ואירופה, שונות בדרישותיהן להנפקת אשרת שהייה, כאשר הדרישות משתנות גם בין מדינה למדינה. בהולנד למשל, ידוע כי חוקי ההגירה הם סבוכים יותר מאשר בארצות אחרות באירופה והבירוקרטיה שהמדינה מפעילה, בכל הנוגע בביצוע רילוקיישן לתוכה, היא מסועפת ורבה. גם ארה"ב כישות פדרלית מגובשת ידועה בהערמת קשיים רבים, באמצעות חוקי ההגירה הנוקשים שלה, כלפי אלו המבקשים להגר אליה. כפי שמוכר לישראלים המבצעים תהליך הנפקת ויזה, פעמים רבות אנו נתקלים בסירוב כזה או אחר, על בסיס שאינו מובן או בהגבלת זמן השהייה בארה"ב לתקופה קצרה. בדיוק בגלל קשיים שכאלה, עדיף תמיד לנסות ולמצוא מקום עבודה מראש, דרך סיוע של חברות מקצועיות שמנוסות בתהליך הבירוקרטי של מציאת העבודה באותה מדינה, על מנת לא ליפול ברבדים הפורמליים, בדרך להגשמת חלום הרילוקיישן שלכם.

כל מדינה והאטרקטיביות שלה

כשאנו מתלבטים בדעתנו לאיזו יבשת ומדינה נרצה להגר, עולה תמיד העניין של ההזדמנויות הכלכליות שבה. כמובן שמדינות כמו אנגליה וגרמניה באירופה או ניו יורק וקליפורניה שבארה"ב, ידועות כבעלות אחוזי תעסוקה גבוהים ואטרקטיביים, אותם יש לקחת בחשבון לטווח הארוך. ככל שהמדינה מפותחת יותר מבחינה מערבית-מודרנית ולא נחשבת פריפריאלית יותר, דוגמת מדינות מזרח אירופה או חלקים כמו דרום ארה"ב דוגמת אלבמה, כך הסיכוי להצלחת תהליך הרילוקיישן שלנו יהיה גבוה יותר. מצד שני, החיים העירוניים הקדחתניים, של מדינות סואנות מבחינה כלכלית, לא תמיד מתאימות לכל אחד ויהיו כאלה שדווקא יעדיפו את קצב החיים האיטי והכפרי יותר של מדינות, דוגמת סלובקיה וסלובניה באירופה, או דקוטה וניו מקסיקו בארה"ב. בשורה התחתונה אתם צריכים לחשוב היטב - באיזו מדינה תרגישו הכי קרוב לבית - הן מבחינת אווירה, הן מבחינת מנטליות והן מבחינת אורח חיים תרבותי.

יש לכם ראיון עבודה עבור משרת רילוקיישן ואתם צריכים ייעוץ בצליחת הריאיון ובהשגת המשרה?

המומחים של להיות1 יעזרו לכם להשיג את החלום הבינלאומי. התקשרו: 03-6777127   

צור קשר
 

Comments