המדריך לכתיבת קורות חיים מוצלחים – עשה זאת בעצמך-חלק ראשון

מי מאיתנו לא נתקל בתחושה הטורדנית שמלווה אותנו בתחילת פרק חדש בחיינו: "כיצד לכתוב קורות חיים שיקרבו אותנו למשרה הרצויה?" אם גם אתם נתקלתם, או נתקלים ממש בימים אלה, בקושיה שכזו, טוב שבאתם- המומחים של להיות1 יצרו עבורכם מדריך מתומצת ולעניין שיסייע לכם בכתיבה נכונה ומוצלחת של קורות חיים, בדרך לקבלת הטלפון המיוחל.

באמת שאין פה לחישות קסם, אלא כמה נוסחאות פשוטות אותן עליכם ליישם, ומשם דרככם סלולה להצלחה.

סומסום היפתח...

בואו ונתחיל בהתחלה, זה פשוט הכי נוח ככה...

כיצד נכון לכתוב מסמך קורות חיים?

בראש מסמך קורות החיים נמצא המקום להציג את הפרטים האישיים שלכם, שבעצם מאפשרים ליצור עמכם קשר, במידה ושאר המסמך יהיה אטרקטיבי בעיני המעסיק הפוטנציאלי. חשוב חשוב חשוב - בדקו עצמכם שוב ושוב על מנת לוודא שהפרטים הרשומים הם נכונים, עדכניים, ללא טעויות תחביר, שגיאות כתיב או פספוס סיפרת טלפון שעלול לעלות לכם בשיחה הרצויה. בנוסף, וודאו כי אתם זמינים בכל אמצעי ההתקשרות אותם פירטתם.

בכל מהמקרים מעדיפים מועמדים להוסיף בראשיתו של המסמך פסקת תמצית קצרה המתאמת את עיקרי נקודות החוזק שלהם. זוהי בהחלט אפשרות טובה ומעניינת אותה ניתן לנצל לטובתכם ולהציע למעסיק מעין מבט ממעוף הציפור על כישוריכם ויכולותיכם.

השכלה- זהו המקום לפרט את ההשכלה שצברתם במהלך השנים, התעודות, ההכשרות והקורסים שסיימתם, ובעצם כל מה שמעיד על הרלוונטיות שלכם מבחינת מיומנות והישגים לימודיים, אקדמיים ומקצועיים. כמובן שאם יש בידכם תעודות הצטיינות, מלגות או פרסים שניתנו לכם על הישגיכם- כאן המקום לציין אותם. את האסמכתאות עצמן- ניתן יהיה להוסיף כנספחים למסמך קורות החיים במידה ותתבקשו לעשות זאת. במידה ורכשתם השכלה והכשרה נרחבות, ניתן ליצור סדר עדיפויות ולהחליט מה להכניס ומה לסנן בכדי להימנע מעומס בפרטים פחות רלוונטיים.

ניסיון תעסוקתי- בדרך כלל, מומלץ לכלול בקטע זה את מקומות העבודה הרלוונטיים לעיסוק הנוכחי המבוקש, תוך הקדשת פירוט נרחב יותר ל- 10 השנים האחרונות. כמובן שראוי לפרט על תעסוקת עבר בשיקול דעת והחצנה של המשרות שבאמת מציגות כיצד אתם יכולים לתרום לארגון אליו אתם מבקשים להיכנס. דאגו לפרט כיצד כישורים ומיומנויות שרכשתם בעבר מציבים אתכם כמתמודדים רלוונטיים לתפקיד, שיעניקו לו ולסביבת העבודה ערך מוסף. השתדלו כמובן להצניע חולשות אישיות או מקצועיות היכולות לפגום בהמשך תהליך סקירת קורות החיים שלכם.

שרות צבאי- דאגו לציין בקצרה את תוכן השירות הצבאי שביצעתם, ולהרחיב מעט יותר אם הוא, כאמור, רלוונטי למשרה אותה אתם מבקשים.

טכנולוגיה ומחשבים- עבודה בסביבה ממוחשבת היא פרמטר חשוב בשוק התעסוקה של תקופתנו. פרטו באילו תוכנות מחשב אתם יודעים לעבוד, אילו ממשקים אינטרנטיים שירתו אתכם בעבודה קודמת והדגישו כאלה המחצינים את היתרון שלכם על פני תוכנות טריוויאליות שוודאי מציפות קורות חיים אחרים.

שפות- ציינו את השפות בהן אתם שולטים מרמה בסיסית ומעלה- דיבור, קרוא וכתוב. אין טעם בלציין שפה שרוב הידע שלכם בה מסתמך על איך לבקש אספרסו כפול בבית קפה מקומי בחו"ל.

נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


צור קשר

Comments