המדריך לכתיבת קורות חיים מוצלחים – עשה זאת בעצמך-חלק שני

שאלה שאלתית: תמונת פרופיל- כן או לא?

ברוב המקרים, ולמשרות שאינן דורשות תפקידי משחק והנחייה ויזואלית, אין טעם לצרף תמונת פרופיל, ואפילו מומלץ שלא. מעסיקים הם בני אדם, כמונו וכמוכם, וגם להם יש מערכת קונוטציות שעלולה להקביל את דמותכם בתמונה לדמות הקשורה אליהם ולא מניחה את דעתם. שכנה טורדנית, עובד מהעבר שלא צלח איתם, דייט כושל... יש כל כך הרבה קישורים רגשיים שתמונתכם יכולה להפעיל, ולא תרצו שתעורר דווקא קישורים חיוביים פחות.

חיוביות היא שם המשחק כאן.

מכתב מקדים

מהו בעצם מכתב מקדים ולמה הוא טוב?

המכתב המקדים הוא ההזדמנות שלכם כמועמדים בודדים, מבין מאות ואלפים החושקים במשרה בדיוק כמוכם, להבדיל את עצכם מההמון ולנסות להתבלט היכן שאחרים (ללא מכתב מקדים) לא השכילו לעשות כך. באמת שזו אינה טרחה כלל, לעומת הסיכוי הרב שמכתב כזה יכול להגדיל לכם ולו במעט את הסיכוי להצליח ולמשוך תשומת לב רבה יותר. מכתב זה הוא הצגה אישית שלכם, של הכישורים והמיומנויות שלכם באופן תמציתי, ושל הראיה שלכם את עצמכם באופן מקצועי, היכול להוות תרומה חשובה ואקטיבית לארגון המבוקש. כאן תוכלו לרשום תמצית עניינית שלכם ברמה המקצועית, המנוסחת באופן אישי יותר. נוכל להדגיש ולומר, שלעיתים זה עושה את כל ההבדל, במיוחד אחרי שמעסיק פוטנציאלי סורק באוטומטיות רובוטית מאות קורות חיים המנוסחים באותה התבנית, ולפתע נחות עיניו על ניסוח מעט אישי יותר, פחות פורמאלי, וכזה המהווה מצע ראשוני דמוי שיחה, ולא כפרטים יבשים בלבד.

שימו לב שאם אתם עורכים קורות חיים גם בשפה האנגלית, המכתב המקדים צריך להיות מתורגם בהתאם.

לבסוף, צירוף המכתב המקדים לקובץ קורות החיים צריך להיעשות בתוך הקובץ עצמו, ולא כמסמךWord  הנפרד ממנו. נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

 

צור קשר

 


Comments