איך חוזרים לעבודה אחרי החגים?

איך חוזרים לעבודה אחרי החגים?

בכל שנה מגיע "חודש החגים" שמביא אותנו לשינוי השגרה הקבועה שלנו, שבה אנו מורגלים והופך את חיינו לאחרים. חגי תשרי צפופים בתקופה אחת ולכן, מדובר בחודש שבו ישנם ימי שבתון רבים, בהם אנו יכולים לבלות עם המשפחה, לצאת לחופשה או סתם לנוח בבית – בכל מקרה, מדובר בתקופה אפופת תחושת חופש ואופוריה. בין אם אתם מהאנשים שעושים "גשר" בין ימי השבתון ויוצאים לחופשה ארוכה או אם אתם מגיעים לעבודה בין לבין ימי השבתון – לחזור לשגרת העבודה לא יהיה קל. אז איך באמת עושים את זה בצורה הקלה ביותר?

כל חופשה צריכה להסתיים

זה בדיוק כך – כל חופשה צריכה להסתיים וחשוב לזכור את זה. אנו עובדים קשה כל השנה בכדי שנוכל להתפרנס וגם כדי שנוכל לממן בילויים וחופשות בתקופות החגים ולכן, גם כשהחופשה מסתיימת, צריך לקבל את זה בהבנה ולהודות על כך שיש לכם עבודה לחזור אליה. בקיצור, שמרו על מצב רוח מרומם וקבלו את סיום החופשה ברוח טובה.

היום שאחרי – הקשה מכולם

היום הראשון שאחרי החגים הוא הקשה מכולם – צריך שוב לקום מוקדם בבוקר (משהו שאולי לא עשיתם במהלך החופש ולכן יהיה קשה מהרגיל), צריך להתחיל להפעיל את המוח ולתת תפוקה במקום העבודה וצריך שוב להתנהל באופן מקצועי (דבר שבטוח לא עשיתם במהלך החופשה) ו/או להתמודד עם המנהל שעומד לכם על הראש. על מנת להקל על עצמכם מיינו את המשימות שלכם לפי רמות הדחיפות והקושי והתחילו עם המשימות הדחופות והקלות ביותר, כך שתוכלו בהדרגה לחזור לביצוע משימות קשות ומורכבות.

מכיוון שהיום הראשון שאחרי החגים הוא קשה ודורש הסתגלות, אנו מייעצים למנהלים לאפשר לעובדים חזרה מדורגת – במקום להציף את העובדים במשימות חדשות ומרובות, תנו להם לעבור על פרויקטים שכבר נכנסו לעבודה לפני החגים, לוודא שכל פרויקט הסתיים באופן מלא וכולל, כך שיוכלו לסגור קצוות לפני שמתחילים פרויקטים חדשים.

חוויות ורעיונות

בתקופת החגים יש אירועים רבים כמו ערבי חג, על האש, בילויים עם חברים ומפגשים משפחתיים. תקופה זו היא גם זמן מעולה לרעיונות חדשים להיכנס לכם לראש, מכיוון שאין את הלחץ של העבודה – כשאתם חוזרים מהחגים זו יכולה להיות הזדמנות לחלוק עם החברים לעבודה חוויות שעברתם בחופשה ולחזק את היחסים וגם – זו הזדמנות מעולה למנהלים לערוך פגישות צוות ולאפשר חלוקת חוויות ורעיונות, שאולי עלו לעובדים במהלך החופש.

והכי חשוב – הקפה של הבוקר

עוד טיפ קטן מאתנו – ביום החזרה לעבודה, השכימו לקום קצת יותר מהרגיל והכינו לעצמכם כוס קפה מפנקת, כך שתוכלו ליהנות עוד כמה דקות מהקפה והשקט שלפני החזרה לשגרה, זה יעזור לכם להפחית את הלחץ מהמשך היום.

אין לכם עבודה לחזור אליה אחרי החגים? זו הזדמנות מצוינת עבורכם לרענן את קורות החיים ולמצוא עבודה חדשה – לכתיבה ועריכה של קורות חיים והכנה לראיונות עבודה, התקשרו עכשיו לצוות להיות1: 03-6777127 lihiyot1@gmail.comצור קשר ‏‏[צור קשר - אנו ממתינים!]‏‏


Comments