קריירה בזמן התואר

קריירה בזמן התואר – 5 טיפים שיעזרו לכם להתחיל!

רוב הסטודנטים בישראל מלינים על כך שהם צריכים לעבוד כדי לממן את הלימודים ואת מחייתם בזמן התואר. הלחץ להצליח לשלב בין עבודה ללימודים גורם לרבים לבחור בכל עבודה שנקרית בדרכם. במאמר הבא, ניתן לכם טיפים שיעזרו לכם לנצל את העבודות הסטודנטיאליות לטובת העתיד המקצועי שלכם – בואו נתחיל!

משרות זמניות – התחלה בלי לחץ

למשרות זמניות יצא שם רע של לא מקצועיות, עם שכר לא משתלם ובלי אפשרויות קידום. אבל, סטודנטים שמחכימים למצוא עבודה זמנית שרלוונטית לתחום הלימודים שלהם – מרוויחים מכל הבחינות – דבר ראשון האפשרות להתקבל לעבודה זמנית היא קלה יותר מכיוון שהדרישות נמוכות יותר. אותו דבר תקף גם לגבי התפקוד שלכם בזמן העבודה, מה שיאפשר לכם ללמוד את אופי העבודה בפחות לחץ ומתח. בנוסף, זכרו שאם תשקיעו את כל כולכם ותהיו טובים במה שתעשו – גם זמני יכול להפוך לקבוע.

תואר אחד – אפשרויות תעסוקה רבות

כשאתם מחפשים עבודה אל תהיו מקובעים על כותרת הלימודים שלכם. תחום לימודים אחד אוגר בתוכו אפשרויות תעסוקה רבות – צאו לשם והיו פתוחים להתנסות במגוון אפשרויות, כך תוכלו למצוא את התפקידים המועדפים עליכם ותדעו במה להתמקד. לדוגמא, אם אתם עושים תואר בתקשורת – תוכלו לעבוד במגוון תפקידים כמו: תקציבאי, קופירייטר, כתב אינטרנט, עוזר הפקה ועוד.

משרות בשעות גמישות עם אפשרויות קידום

כשסטודנטים חושבים על עבודות במשמרות גמישות הם בדרך כלל חושבים על עבודות שמירה או במזנוני מזון מהיר – ובקיצור – בלתי מקצועיות בעליל. אבל, עבודות גמישות לא אומר בהכרח לא מקצועיות – מקומות עבודה רבים ואף תאגידים גדולים לרבות חברות הייטק, משאירים בכוונה משרות גמישות לסטודנטים שיוכלו בעתיד להתפתח ולהשתלב בתפקיד רציני. נכון שבשלב הזה כל מה שחשוב לכם זו עבודה שתתאים ללו"ז הלימודי שלכם, אבל היי! מי אמר שאי אפשר לשלב בין השניים?

עבודה שבונה קשרים והכרות עם התחום

בכל מקרה, כשאתם מחפשים עבודה בזמן הלימודים לתואר, מקדו קודם כל את החיפוש במקומות שעוסקים בתחום הלימודים שלכם, לא בהכרח בתפקיד מסוים שקשור לתואר. מה זה אומר? נגיד שאתם לומדים ראיית חשבון – אז נכון, לפני שתוסמכו לא תוכלו לעסוק בתחום, אבל זה לא אומר שלא תוכלו למצוא תפקיד אחר במשרד שדרכו תוכלו להכיר את רזי המקצוע, לבנות רשת קשרים עם אנשים בתחום ואפילו להיות המועמדים המועדפים לעבודה בתפקיד לאחר שתשלימו את התואר – בכל אופן, זה בהחלט יכול לפתוח לכם דלתות בעתיד, כשתחפשו עבודה ללא ניסיון בתחום שלכם.

זכרו – כל עבודה במהלך התואר היא הזדמנות

כל עבודה שאתם מתנסים בה במהלך התואר ושקשורה לתחום הלימודים שלכם, היא לא רק מקפצה עתידית לעבודה בתחום, אלא גם אמצעי ללמוד ממנו אם תחום הלימודים שבחרתם מתאים לכם ואם העבודה בתחום היא משהו שאתם באמת רוצים לבנות בו קריירה. לכן, חשוב לברור גם את העבודות שנראות לכם לא רציניות וזמניות – אולי דווקא אלה, הן אלה שיפתחו בפניכם עולם מקצועי שלם.

לסיכום, עבודות זמניות או סטודנטיאליות לא חייבות להיות משהו שאתם נושכים שיניים ועושים רק כדי לפרנס את עצמכם בזמן הלימודים. אתם יכולים לנצל את היתרונות שטמונים בעבודות אלה לטובתכם האישית. זכרו – אף פעם לא מאוחר מידי (או מוקדם מידי) להתחיל קריירה!

רוצים להתחיל קריירה אבל לא בטוחים איך לכתוב איך קורות החיים? רוצים קורות חיים מקצועיים שיעזרו לכם למצוא עבודה בתחום שלכם? חייגו לצוות להיות1 ואנו נבנה את קורות החיים שלכם בעגה המקצועית בכל תחום, בעברית ובאנגלית. למה אתם מחכים?

חייגו עכשיו והתחילו לעבוד: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com


Comments