להתכונן לראיון עבודה מול 10 אנשים בלי לפחד מהפחד

אין מי שלא רוצה להצליח בראיון העבודה. שוטרים, אנשי צבא, מורים, מנהלים ובכירים אחרים – כולם מעוניינים לעבור את וועדות הקבלה המאיימות ולהתקבל בלי חשש לעבודות נחשקות. אנחנו כאן כדי לבשר לכם שיחד איתנו ובעזרת תרגול ממוקד בבית זה אפשרי בהחלט. אנו נעניק לכם ליווי אישי והכנה מותאמת שיהפכו אתכם למועמדים הבולטים והמרשימים ביותר בראיון העבודה.

חלק מן האימון כולל עצות מעשיות לתרגל כבר עכשיו כדי להתרגל למחשבה אתה כדאי להגיע לראיון.

בכדי להצליח בראיון העבודה שלכם ריכזנו עבורכם מספר טיפים שכדאי ליישם:

·         תרגלו הכנה לראיון העבודה בנוחות ביתכם – זאת מומלץ לבצע כאשר אתם יושבים מול שולחן ומדברים עם כמה אנשים במקביל. לכן כדאי לגייס חברים, מכרים, משפחה, אלפקות מחמד זמינות וכל מי שיסכים לשתף פעולה עם המבצע. עד כמה שזה עשוי להישמע מוזר, תנו להם תפקידים מנהליים והורו להם לשאול שאלות מכוונות תפקיד.

 

http://www.lihiyot1.co.il/home/contact

·         נסחו לעצמכם שאלות שניתן לצפות שתישאלו בראיון - חישבו על תשובות אפשריות ומתאימות. אם החברים כבר אתכם בעניין, תנו להם את השאלות שכתבתם ותנו להם יד חופשית להמשיך לתחקר אתכם בשאלות משל עצמם. הרעיון הוא להתרגל לאש הצולבת של הריאיון ולהכיר את כל קווי החקירה האפשריים. אין כמו לבוא מוכן, ולכן טיפ זה הוא בגדר השקעה שמובילה לאחוזי הצלחה גבוהים ומוכחים.

 

·         עבדו על שפת הגוף שלכם – בבית, ניתן לבצע זאת מול מראה, או בעזרת מכרים שכנות ופתיחות היא הצד החזק שלהם. המטרה היא לשדר פתיחות ונעימות כללית יחד עם צניעות ואסרטיביות. מומלץ לקרוא על שפת גוף במאמרים שלנו שפת גוף בראיון עבודה 24.9.2011

 

·         קראו היטב את קורות החיים שלכם – כאשר תשבו בראיון העבודה, המתחקרים שלכם יביטו בקורות החיים שלכם וידלו שאלות הקשורות לניסיון העבר שלכם. עברו על קורות החיים כך שלא תישארו חסרי משוב אף לא בשאלה אחת. שימו לב כי לרוב כאשר יושבים מול מראיין יחיד, לעומת קבוצה גדולה של מראיינים, השאלות על קורות החיים נוטות להתגלגל ולהתפתח לכל מיני כיוונים. מעבר מוקדם על קורות החיים וציפייה של השאלות האפשריות עשויים למנוע את מעבר השיחה לכיוונים שאינכם מעוניינים בהם ולהותיר את השליטה על המסר אותו אתם רוצים להעביר למראיין בידיכם.

 

·         שמרו על הצגה עצמית נכונה ומכוונת – המראיין/ים הולכים לזכור בעיקר את המסר הבולט שהעברתם, ועל כן יש לנסות להבהיר לעצמכם מה מסר זה ראוי להיות, לאור הצרכים של התפקיד. כך גם תחסכו לעצמכם שאלות רבות ומיותרות שאינכם מעוניינים להישאל. קראו עוד במאמרים שלנו בנושא הצגה עצמית בראיון עבודה - שולטים בראיון! 5.2.2015

 

·         השתמשו בטון דיבור נעים – אין צורך לצעוק כדי להעביר את המסר שלכם, אבל אם תבחינו שנרדמים מסביבכם זה סימן שהגיע הזמן להעלות את טון הדיבור ולכוון את דבריכם אל עיני המראיין כדי לתפוס את תשומת לבו. הריאיון איננו צריך להיות מונוטוני כמו הקראה מן הלוח, ולכן ראוי כל הזמן להפוך אותו למעניין, כיפי וזורם. זו גם לא הרצאה, וכדאי להיות קשובים לסביבה תמיד.

 

·         התלבשו בהתאם לתפקיד – רצוי להתלבש באופן הולם לתפקיד, נקי ומסודר. מומלץ לשמור על לבוש לא צבעוני מדי ועם זאת לא חדגוני מדי כך שיהיה קשה לזכור אתכם. מומלץ על צבע בהיר אחד, כך שיקל על המראיין לזכור אתכם.

 

·         קראו בעיון את דרישות המשרה או המכרז – ודאו ראשית שאתם עומדים בדרישות. ערכו לעצמכם את רשימת היתרונות שלכם וסיבות מדוע דווקא אתם מתאימים לתפקיד. זכרו לחשוב גם על חסרונות למקרה שישאלו אתכם, והשתדלו לנסח תשובה כנה אך לא מפלילה מדי.

 

·         הקליטו את עצמכם כדי לתרגל דיבור קולח – ברשמקול או בפונקציית ההקלטה של הטלפון החכם. שימו לב כמה פעמים בוקע הצליל "אמממממ....." מגרונכם. זהו צליל שאינו תורם להצגה העצמית שלכם. נסו לחשוב על מילות קישור אחרות שיכולות לחסוך לכם את הרושם שנותן שרבוב הצליל הזה, כמו "נראה ש", "ובכן", "לדעתי" או רבות אחרות. השתדלו לחסוך מילים ממשלב דיבור נמוך וחברי מדי כמו "כאילו" וחברותיה.

 

·         הפגינו מוטיבציה גבוהה וחשק לעבוד - הציגו את המוטו שלכם ואפילו תכניות עתידיות אותן אתם מעוניינים לקדם במשרה כמו גם הישגים שלכם מן העבר שיוכלו לשרת אתכם בתפקיד. ראו מאמר בנושא מוטיבציה לראיון עבודה ולחיים באופן כללי.

 

אם אתם מעוניינים להכין עצמכם לראיון עבודה ומכרזים וצריכים מעט הכוונה הגעתם למקום הנכון. לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים ולהכנה לראיונות עבודה ולמכרזים, פנו אלינו.

צרו אתנו קשר ב: 03-6777127 או במייל: lihiyout1@gmail.com


                                                                              צור קשר עכשיו אנו ממתינים!השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

 

מאמרים נוספים מומלצים:

לפרגן זה חשוב, אבל איך בכל זאת מומלץ לשווק את עצמך ולא את החברה בה עבדת

איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות שסורקות אותן

אני מתפטר! רגע, אולי כדאי בינתיים...

שבעה וחצי אחוזים. הסטטיסטיקה ואתם

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments