לעבוד בגוגל ופייסבוק – נהדר או... נפלא?

לעבוד בגוגל ופייסבוק – נהדר או... נפלא?

אתם שומעים וקוראים את זה בכל מקום: להיות מועסק על ידי תאגידי הענק גוגל ופייסבוק זו פסגת החלום התעסוקתי, הקרם דה לה קרם של עולם העבודה. לא סתם עולה במוחנו הביטוי "כל אחד והמזל שלו" כשאנחנו פוגשים את אותם יצורים חמקמקים שנהנים לקבל תלוש משכורת מאחת משתי חברות עולמיות אלו. זה כל כך טוב שאנחנו פשוט חייבים להראות לכם שוב, למה אנחנו בצד של אלה שמסתכלים על איך החצי השני חי...

בוא נדבר גוגלי

מפלצת החיפוש קיבלה על עצמה את כותרת "החברה המאושרת ביותר באמריקה", כאשר היא נהנית ממחזור הכנסות אדיר. אם כן, זה ממש לא מפתיע שכל האושר הזה קיים, בייחוד כיוון שמבחינת השכר אתם יכולים לתאר לעצמכם את גודל הסכומים המעטרים את התלוש של עובדי גוגל מידי חודש. אם להניח כסף בצד (זה קשה, אנחנו יודעים) גוגל מתהדרת בנוסף גם באצילות אלטרואיסטית ששמה לעצמה למטרה להטיב עם... העולם בעצם, ולאפשר לקהילת הגולשים נגישות וארגון של מידע אינסופי, הכול באמצעות מנוע חיפוש אחד. אם נמשיך רגע את המגמה החברתית תועלתית, נספר לכם גם כי הנוהל הרווח בגוגל, הוא מתן אפשרות לניצול 20% משבוע העבודה שלך כעובד לעסוק בפרויקט לבחירתך, ללא קשר למשימות המוטלות עליך מטעם החברה. לפי הנחה זו גוגל מתגאה בעובדה שבאמצעות מתן חופש יצירתי שכזה לא תהיינה מגבלות על קידמה וחשיבה יצירתית. כאן המקום לציין שרבים ממוצרי החברה פותחו בעזרת הנוהל הזה, אחד מהם למשל הוא "ג'ימייל".

אין להתעלם גם מהמתקנים היומיומיים המפנקים ומעטרים את פני העובדים בארשת שביעות רצון. מעבר למגוון בתי הקפה והמסעדות סביב הקמפוס של גוגל המציעים ארוחות חופשיות לאורך כל היום, ישנם גם חדרי משחקים מעוצבים על מנת שהעובד יוכל למצוא בהם מפלט מהעומס המנטלי וכן לתת פורקן ליצירתיות שלו. במאמר מוסגר נגלה לכם שאפילו חדרי השירותים בגוגל מאובזרים באסלות מחוממות ומתקני שטיפה אינטימית לנוחות ישבנו של העובד/ת.

ומה בפי פייסבוק?

לא רק גוגל מנכסת לעצמה את פסגות של אושר תעסוקתי. הרשת החברתית הפופולארית הוכתרה בשנת 2013 ל"מקום העבודה הטוב בעולם" לפי האתר Glassdoor, והיא בהחלט נותנת פייט ראוי לענקית החיפוש. העניין הוא, שמכל התחרות התעסוקתית הזו העובד יוצא נשכר ביותר.

מעבר להטבות הגוגליות הדומות כגון ארוחות חופשיות לאורך היום, משכורות שכנראה מקבלים בגן עדן (האמתי), פייסבוק מציעה לעובדיה אפשרויות של בונוס גם בדמות מניות בחברה!! (!). הרכבת לא עוצרת כאן - האם אי פעם חשבתם שהמעסיק שלכם יבצע עבורכם את מטלות הכביסה, הייבוש והגיהוץ?? אז פייסבוק חשבו על זה. וזה אחד מהשירותים שמוענקים לכם בתור עובדי פייסבוק. רגע, ומה בדבר ביטוח בריאות תשאלו? יש קרן השתלמות? משהו? הצחקתם אותנו. מי צריך קרן השתלמות עלובה כשמידי חודש עובדי פייסבוק מקבלים סכום של 4,000$ לתשלום מעונות יום לילדים, השתתפות בעלויות אימוץ (די נו) וכיסוי של 100%(!!) של ההוצאות הרפואיות של העובד, כולל טיפולים אופטיים ודנטליים.

אבל לא הכול וורוד

בעצם כן, סתם רצינו לנחם אתכם מעט. אבל עכשיו ברצינות. כמובן שיש עוד הרבה יתרונות להיות מועסק בחברות הפיתוח הללו שכל חדר / רהיט / צלחת שם מקדמים יצירתיות ומחשבה מחקרית. אולם, לכל דבר גם החסרונות שלו, מן הטבעיות שבעניין, אבל זה כבר נושא למאמר אחר (עד שנצליח למצוא כאלה).

בינתיים, נאחל לכם המון בהצלחה בכל משרה אליה תפנו, גם אם לא יהיה פסל ענק של "לייק" בכניסה לבניין.


נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

הפרסומות שלנו שוות צפיה!!!

טיפוס להרי ההימלאיה

ואיך לכל הרוחות אני הולך עכשיו לצלוח את מסלול המיונים האסטרונומי הזה??

מרגישים שאתם נמצאים בלופ שאי אפשר לצאת ממנו? 

מה שתבשלו זה מה שתאכלו, אז לא עדיף לבשל טעים? 

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


צור קשר

Comments