איך כותבים קורות חיים? נכון

קורות החיים שלכם הם בעצם המסמך שמציג אתכם למעסיקים פוטנציאליים. זה אומר, שקורות החיים הם שמכם ההולך לפניכם ואלה המייצגים אתכם בפני המעסיקים. קורות החיים הם שיצרו את הרושם הראשוני עוד לפני הרושם הראשוני – הם אלה שיכריעו האם יזמנו אתכם לריאיון עבודה או שמא יחליטו לוותר עליכם. לכן, קורות החיים חייבים להיות מנוסחים בצורה הנכונה והרווחת בעולם העבודה – אז איך עושים את זה?

מיקוד

קודם כל הגדירו לכם את מטרת קורות החיים: לאיזה תחום אתם רוצים להתקבל? לאיזה תפקיד? מה הדרישות לתפקיד? איזה פורמט של קורות חיים מתאים לתחום הנ"ל? אם אתם מנסים להתקבל ליותר מתחום אחד, מומלץ לכתוב יותר מגרסה אחת של קורות חיים – לפחות גרסה אחת לכל תחום.

היו ברורים

כמו שציינו, קורות החיים מדברים עבורכם בשלב הראשון – הקפידו לכתוב בצורה ברורה ומנוסחת היטב מה בדיוק עשיתם במסגרת הניסיון התעסוקתי שלכם – המעסיקים רוצים לדעת מה אתם יודעים לעשות – הסבירו בצורה ברורה.

היו כנים

כתבו בקורות החיים רק את האמת. נכון, תמיד אפשר להציג את הניסיון בצורה יותר מחמיאה, אבל אל תגררו לתיאורים מוגזמים ואל תסחפו לספר דברים שאינם נכונים – בסופו של דבר הכול מתגלה.

התאימו את קורות החיים למשרה המבוקשת

קורות החיים חייבים להיות רלוונטית למשרה המבוקשת והניסיון שלכם צריך לענות על דרישות התפקיד – ספרו על עבודות ותפקידים שביצעתם בתחום הרלוונטי, שמעידים על כך שיש לכם ניסיון בתחום ואתם מתאימים לתפקיד המוצע.

ספרו על הצלחות והישגים מרשימים

בקורות החיים ניתן ורצוי לציין הישגים והצלחות יוצאי דופן במסגרת עבודתכם – זוהי עדות לחשיבתכם הייחודית, לדבקות במשימה וביכולת להצטיין. תארו באופן מקצועי הצלחות שכאלה, כמובן בצורה צנועה ובלי להתרברב.

המלצות ממעסיקים

לא כל מעסיק דורש המלצות ממעסיקים קודמים – לכן לא תמיד חייב לצרף את ההמלצות בפועל – אלה לציין שאלה יסופקו לפי דרישה. מה שכן חשוב לזכור, הוא שכדאי לא לציין מעסיקים שאתם יודעים בוודאות שלא יגידו עליכם דברים טובים.

מטרות עתידיות

כדאי לציין מטרות עתידיות, לאן אתם שואפים להגיע וציפיות שכר (במידה והתבקשתם לכך באופן מפורש).

מכתב מקדים

למכתב המקדים יש 2 יתרונות בולטים:

1 – הוא מציג בתמציתיות את יכולותיכם, כישוריכם, השכלתכם וניסיונכם. המעסיק יכול להתרשם כבר ממכתב זה האם מועמדותכם צריכה להישקל.

2 -  הוא מהווה פנייה אישית למעסיק – כך שהמעסיק מרגיש שהקדשתם עוד מספר דקות בכדי לפנות אליהם באופן אישי.

כתיבת קורות חיים מקצועית

לא בטוחים כיצד לנסח את הניסיון העשיר שלכם? צריכים מישהו שיעזור לכם להציג את עצמכם באופן הראוי והמקובל בעולם העבודה? לשירותי כתיבה, שדרוג ותרגום קורות חיים (עברית, אנגלית) 

חייגו עכשיו לצוות המקצועי של להיות1: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com

צור קשרצור קשר - אנו ממתינים!Comments