דרושים עובדים טובים

דרושים עובדים טובים

כן, כן שמעתם אותנו. קצת מתנשאים. אבל מצד שני אנחנו לא טוענים למשהו לא נכון או לא צודק. כל בוקר אנו קמים והולכים לעבודה – כאשר שם אנו מבלים את רוב שעות היום ולכן, העבודה צריכה להיות גם מקום שכיף לנו להגיע אליו, כך שגם נוכל לבצע עבודה טובה וגם נהיה שמחים בחלקנו. חלק חשוב מההיבט הזה, צריך להיות מוגדר כבר בתהליך הגיוס לחברה – גם מהצד של המנהל – אם תשכיל לגייס עובד טוב לעבודה, הרי שההתנהלות בעבודה תהיה יותר טובה ולעיתים, לגייס עובד טוב זה גם אומר עובד שמתאים לאופן ההתנהלות של העסק ולא בהכרח מישהו עם מלא ניסיון. לעיתים, עדיף לבחור במועמד שיותר מתאים לוייב של המשרד וללמד אותו את העבודה, מאשר לקחת מישהו עם ניסיון שיגרום לחיכוכים רבים, כי הוא לא מסתדר עם הצוות.

הליך הגיוס עלול להזיק לעסק

הליך גיוס עובד חדש, הינו הליך שיכול להימשך זמן רב, במיוחד כאשר אין הוא מנוהל נכון. זמן יקר וחשוב יכול להתבזבז כתוצאה מבחינה וקליטה של מועמדים, שאינם נמצאים מתאימים כלל לתפקיד ולמקום העבודה. בנוסף, התקופה בה העסק נמצא בתהליך גיוס עובד לתפקיד חדש, יכול להוביל לנזקים כספיים גדולים לבית העסק, במיוחד אצל עסקים קטנים, כאשר כל תפקיד הוא קריטי להתנהלות הרציפה של העסק. בעיה כפולה עלולה להיווצר בעסק, כאשר חסר אותו עובד שממלא את המשימות של אותו תפקיד וגם המעסיק עצמו, אינו מרוכז במשימות שאותן הוא צריך למלא בתוך החברה. לכן כתבנו לכם מספר טיפים שדרכם אפשר לייעל את תהליך גיוס העובד.

הפצת המשרה

התחלת גיוס העובד בצורה נכונה, צריכה להתחיל בפרסום המשרה במקומות הכי רלוונטיים ופופולריים – אלו שיובילו אליכם מועמדים רבים, שהסיכוי למצוא מביניהם עובדים טובים הוא גבוה יותר. התחילו בהפצת המשרה ברחבי הרשתות החברתית ובאתרי המשרות החמים, כאשר חשוב כי המשרה תפורסם יום – יום, במיוחד כאשר מדובר ברשתות החברתיות, בהן המודעות כל כמה שעות יורדות למטה ומתעדכנות מחדש.

קורות חיים

לאחר שקיבלתם מספר קורות חיים, בעצם התחלתם רשמית את הליך הגיוס. על פי קובץ קורות החיים של כל מועמד, תוכלו לבחון מספר דברים ראשוניים שמהם תוכלו ללמוד עליו. תתפלאו כמה דברים ניתן ללמוד מקובץ של עמוד אחד, שניים או יותר. סרקו את הקובץ היטב ובדקו האם קיים סדר רציף, הגיוני ונעים לקריאה בין הפסקאות? כל חלק ופרמטר בקורות החיים יכול ללמד אתכם משהו על המועמד – נסו לאתר את הפרמטרים שמצביעים עם יכולות שדרושות לתפקיד ועל מאפיינים שמתאימים לאופי המשרד. רק לאחר שסרקתם ובחנתם את הפרמטרים האלה היטב, תוכלו לגשת לשלב הבא.

מועמדים רלוונטיים

לאחר שסרקתם את קבצי קורות החיים והצלחתם לאתר מספר מועמדים שעונים על הדרישות והציפיות שלכם (לפחות עד כמה שהצלחתם להתרשם), זה הזמן לעבור לשלב הבא. נהוג לחשוב כי שלב הבא הוא זימון המועמדים הרלוונטיים לריאיון עבודה, אך לפני הזימון, יש לבצע שיחות טלפוניות. שיחות טלפוניות עם המועמדים, בהם תציינו את פרטי המשרה המלאים ותשמעו את חוות הדעת של המרואיין – האם דרישות הבסיס ופרטי המשרה הראשוניים מתאימים ורלוונטיים גם לצד שלו – כך תחסכו לכם ולמעומד זמן חשוב ויקר (קשה לספור כמה פעמים שמענו על עסקים שזימנו מועמדים לריאיון במשרד עצמו ורק לאחר הריאיון המועמדים הצהירו כי מיקום המשרה אינו רלוונטי עבורם – מה שעלול לגרום לתסכול רב עבור המראיין ותאמינו לנו – זה מתסכל ואפשר לפתור את זה על ידי הבהרה בשיחה טלפונית עוד לפני הזימון לריאיון).

בניית שאלון ובחינת המלצות

לפני שהמועמד מגיע לריאיון העבודה, נסו לשוחח עם הממליצים שלו, כך תוכלו ללמוד עליו פרטים נוספים. עוד לפני הריאיון, מומלץ לבנות שאלון שייתן לכם מושג כללי לגבי מה אתם מחפשים בעובד. שאלון המורכב גם משאלות שיתנו לכם מענה לגבי איזה ניסיון מקצועי ומהו אופן ההתנהלות המקצועית שיש למועמד וגם שאלות שיתנו לכם מענה על מהו אופיו של המועמד והאם הוא מתאים לדינמיקה עם הצוות הקיים. זכרו מה אתם שווים! גם אם אתם רוצים לקצר את תהליך הגיוס, כי אתם לחוצים בזמן לגייס עובד, אל תתפשרו על עובד שפחות מתאים לכם. עובד שאינו מתאים לכם יעשה לכם עבודה כפולה (ולא בקטע החיובי) ואף יוביל אתכם בדרך להליך גיוס נוסף במוקדם או במאוחר.

יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתייעץ באשר להליך גיוס נכון? צריכים עזרה עם סינון המועמדים או בבניית שאלות לראיון עבודה שיעזור לכם לאתר את המועמדים הנכונים?

מוזמנים לחייג אלינו לטלפון: 03-6777127

או לבקר אותנו באתר lihiyot1.co.il ונשמח לעמוד לשירותכם.


  

Comments