מה זה נטוורקינג ואיך זה משדרג לכם את תהליך מציאת העבודה?

נטוורקינג, או בשמו הפרטי Networking, הוא הפעולה שאנו מבצעים על מנת לקיים סביבת קשרים אישיים ומקצועיים, הסובבת אותנו והמסייעת לנו, בין היתר, בתהליך חיפוש עבודה, קריירה והתפתחות חברתית מקצועית. אוקי, עכשיו יותר בפרוטרוט בבקשה: איך עושים Networking  באופן היעיל ביותר? כל הפרטים בהמשך הכתבה.

עוד לפני ש"הרשת החברתית" הייתה מושג אינטרנטי, היא הייתה הסביבה האנושית הדינמית בה אתם, כבני אנוש, פועלים ומתקשרים. לכן, פעולת הנטוורקינג היא קודם כל לדעת להשתמש לטובתכם במשאב החשוב ביותר סביבכם - מערכת הקשרים החברתיים שלכם.

צאו בהכרזה

כאשר אתם נמצאים בעיצומו של תהליך חיפוש עבודה, דאגו שכל מי שבסביבתכם ידע על כך. זוהי ממש אינה התקופה להיחבא אל הכלים או לחוש בושה כלשהיא על שאינכם נמצאים כרגע במסגרת עבודה מסוימת. בהחלט לא. זוהי העת להכריז קבל עם ועדה על היותכם פנויים להתברגות במשרה חדשה שתהלום את הכישורים והמיומנויות שלכם.

קשרים ישירים ועקיפים

כמובן שאלו הקרובים אליכם, באופן משפחתי, חברתי או מקצועי, הם אלו לגביהם תחושו הכי בנוח לפרט באזניהם את פרטי תהליך חיפוש העבודה שלכם - מה מעניין אתכם, איפה הייתם רוצים לראות עצמכם ומהן נקודות החולשה והעוצמה שלכם. אבל אין לעצור כאן. כחלק מפעולות הנטוורקינג דאגו להשתמש גם בקשרים עקיפים ומרוחקים יותר, כמו אנשי קשר של החברים שלכם, אנשי הקשר שלהם, ואלו שלהם, וכך הלאה. קחו בחשבון שכל אדם שאתם מכירים, וגם אם רק בצורה של "שלום שלום"- אותו אדם יכול להניב לכם הזדמנויות אינספור בדמות ערוצים תקשורתיים המגולמים באנשים המוכרים לו, והיכולים להיות אלו מהם תבוא הברכה המקצועית שלכם.

אירועים זה לא רק בשישי בערב

כיום, המידע הקיים על אירועים, כנסים והרצאות לסוגיהם הוא אדיר, זמין ונגיש לכולנו. היו ערים ואקטיביים לגבי אירועים לימודיים ומקצועיים שונים המתרחשים בנושאי תחומי העניין שלכם, והשתתפו בהם על מנת להרחיב את הידע והקשרים שלכם דרכם. ימי עיון הם הרבה יותר מאשר מפגש מעונב עם קפה ומאפה, הם הזדמנות נטוורקינג רבת כוח ממנה תוכלו לצאת עם ערך מוסף, גם אינפורמטיבי וגם של יצירת קשרים פרודוקטיביים.

ה- רשת החברתית

כמובן שכשאנחנו מדברים על גולת הכותרת בדמות ה- רשת החברתית המקצועית בה' הידיעה- אנו מתכוונים ללינקדאין. זוהי פלטפורמה אדירה ליצירה וקיום מערכת ענפה של קשרים חברתיים מקצועיים, בה אתם יכולים להציג עצמכם כבעלי יכולות וניסיון כאלה ואחרים, בתחום המקצועי אליו אתם מכוונים. זהו בעצם כרטיס ביקור דינמי ויעיל בהחצנה העצמית שלכם במערכת מרובת משתמשים (כמעט 200 מיליון תאמינו או לא), המאפשרת ביטוי אישי-מקצועי רב חשיבות, והזדמנויות עסקיות ממשיות. כמובן שפרופיל הלינקדאין שלכם חייב להיות מתוחזק ומעודכן במדויק, בהתאם לקטגוריות שהפלטפורמה מציגה, כגון רקע אישי, ניסיון תעסוקתי, מוסדות ותעודות השכלה, יכולות, כישורים ושאיפות לעתיד. עוד חשוב, שתשתמשו באופציות התקשורתיות שלינקדאין מאפשרת לכם, ביצירת דיונים והשתתפות בשיחות מקצועיות הנוגעות לתחומכם. ככל שתהיו פעילים יותר ברשת, כך תייעלו יותר את פעולות הנטוורקינג שלכם ותרחיבו את ההזדמנויות שלכם ליצירת קשרים משפיעים.

באנשים עסקינן

מובן שלצד לינקדאין ישנן רשתות חברתיות נוספות כגון פייסבוק, טוויטר, גוגל פלוס ועוד- שמקיימות מצע פורה ורחב לקיים בו את הנטוורקינג שלכם. הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור ולממש, הוא העובדה כי זוהי תקופה מודרנית עוצמתית ומלאת אקשן חברתי, שנמצאת כחומר ביד היוצר. השתמשו בנטוורקינג בתבונה כדי לחזק את המעמד שלכם בעולם אנושי דינמי ורב כוח, בו כולנו משחקים את המשחק החברתי-מקצועי להשגת יעדים.

נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

הפרסומות שלנו שוות צפיה!!!

טיפוס להרי ההימלאיה

ואיך לכל הרוחות אני הולך עכשיו לצלוח את מסלול המיונים האסטרונומי הזה??

מרגישים שאתם נמצאים בלופ שאי אפשר לצאת ממנו? 

מה שתבשלו זה מה שתאכלו, אז לא עדיף לבשל טעים? 

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירותצור קשר

Comments