מה לא כדאי לספר בראיון העבודה?

מה לא כדאי לספר בראיון העבודה?

כמעט לכל תפקיד או משרה שמוצעים כיום יש לפחות מספר מועמדים שמתחרים עליהם. חשוב להכין את עצמנו לראיון עבודה ולזכור להבליט את היתרונות שלנו כאנשי מקצוע, את הניסיון, הידע וההשכלה שיש לנו בתחום, חשוב לנסות ליצור שיח מעניין וחיבור עם המראיינים שלנו, אבל חשוב מאוד לזכור, שעל אף רצוננו לרצות את המראיין או למצוא חן בעיניו – עלינו לעשות כן באופן מקצועי ולא אישי ולכן, ישנם דברים שעדיף לא לספר, אפילו אם נשאלנו לגביהם.

סיפורים אישיים

בראיון העבודה אמנם תצטרכו לתת מידע אישי בסיסי אבל, זכרו שהמטרה היא להציג את הפן המקצועי שלכם ולא סיפורים אישיים וחוויות עם חברים ומשפחה. המראיין רוצה למצוא את המועמד המתאים ביותר לתפקיד, גם מבחינה סוציאלית ויבדוק למשל עד כמה אתם חברותיים, מכך הוא יכול להסיק למשל עד כמה אתם יכולים לעבוד בצוות, אבל בחרו בדוגמאות והצלחות ממקומות עבודה קודמים ולא בדוגמאות על איך השגתם חברים כבר ביום הראשון בתיכון.

מצב אישי

אם תרגישו שתרצו בכך, תוכלו לספר למראיין על מצבכם האישי כלומר, האם אתם נשואים והאם יש לכם ילדים אבל, אין הכרח בלספר זאת למראיין. מראיינים רבים ינסו לדלות מכם מידע אישי על המשפחה ועל תפקוד המשפחה שלכם אבל, אתם אינכם חייבים לענות ותוכלו לנסות להחזיר את השיחה למקום המקצועי, תוך שאתם מסבירים שלמה שקורה בפן האישי משפחתי אין השפעה על התפקוד המקצועי שלכם.

מקומות עבודה קודמים

כמובן שכדאי ואף חשוב לספר על תפקידים קודמים שביצעתם אבל, חשוב להתמקד בהצלחות ובהישגים ולא בריבים או סכסוכים שהיו לכם במקומות עבודה קודמים. בשום פנים ואופן אל תשתפו מידע שלילי לגבי מקומות עבודה קודמים, אפילו אם הבוס הקודם שלכם היה נורא ואיום ואתם בטוחים שאתם צודקים ואף עושים שירות לציבור בהבאת המידע לגביו – לא ולא – דיבור שלילי לגבי מקום עבודה קודם נשמע נורא לפחות כמו אם המראיין שלכם יתחיל לספר כמה העובד הקודם שלו היה כישלון חרוץ.

מצוץ מהאצבע

אוקי. אז כמו שבוודאי שמתם לב, בראיון העבודה כדאי להתמקד ביכולות וכישורים מקצועיים שיש לכם, כמו גם בהשכלה בתחום ובניסיון שלכם. בעוד שישנה עדיפות ברורה לספק מידע חיובי לגביכם, חשוב לא להפריז בתיאורים מוגזמים – אם המראיין יחשוד שאתם מנסים למרוח אותו במידע שלא נשמע הגיוני ומוגזם, סביר להניח שתאבדו אותו ואת המועמדות למשרה.

הכנה מקצועית לראיון העבודה

אם אתם לא בטוחים כיצד להתנהג או חושבים שחסר לכם ביטחון עצמי לצלוח ראיונות עבודה, אל תוותרו – כנראה שאתם זקוקים להכנה על ידי בעל מקצוע. הכנה לראיון עבודה יכולה לסייע לכם לשווק את עצמכם בצורה הנכונה, שתאפשר לכם להשיג את המשרה שתמיד רציתם. למידע נוסף וייעוץ מקצועי 

צרו קשר: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com

צור קשר - אנו ממתינים!


Comments