נשים בראיון העבודה

נשים בראיון העבודה

כן אנחנו בשנת 2016. כן מעמד האישה התחזק ואנחנו כבר לא צריכות אישור של גבר להצלחה אבל... עדיין יש אפליה, נשים עדיין לא מקבלות יחס שווה תמיד ועדיין יש דברים שאם תבחרו לציין בראיון העבודה, תיפסל מועמדותכן מיד (גם אם לא יגידו לכן את זה ישר), שלא לדבר על אלמנטים שיש להתרחק מהם לחלוטין – בואו נדבר על זה.

מצב אישי

אמנם זה עצוב לדעת ויש בכך חוסר צדק משווע, אבל אם בראיון העבודה גבר יספר למשל, שהוא צריך מידי פעם לצאת מוקדם מהעבודה כי הוא צריך לאסוף את ילדיו – ייתפס גבר זה כאב לתפארת עם חוש אחריות נפלא. לעומת זאת, אם אישה תספר בראיון העבודה כי יש לה אחריות להוציא את הילדים מהגן/בית הספר – היא תיתפס קודם כל כאימא עם משימות של אימא ומחויבויות של אימא כלומר, היותה אימא תפריע לה לבצע את עבודתה, היא תאלץ לצאת מהעבודה מוקדם ולכן, כדאי שניקח מישהו אחר לעבודה (עם דגש על מישהו כמובן).

כנ"ל לגבי הריון – אינך מחויבת לספר אם את בהריון או מתכוונת להיכנס להריון – זהו מידע אישי שנוגע אך ורק לך ואם תמסרי אותו במעמד הריאיון את עלולה לאבד את המועמדות למשרה, מכיוון שהדבר הראשון שיקפוץ למראיין לראש הוא שאת בקרוב תצטרכי לצאת לחופשת לידה ובטח תנצלי המון ימי מחלה כי נשים בהריון נתפסות כבעייתיות – אבל זכרי! זהו מצב בעייתי רק בעיניו של מראיין שמרשה לעצמו לשפוט אותך ולכן, מסרי מידע שרלוונטי לעבודה ולתפקיד אליו את מבקשת להתקבל ואל תנדבי מידע מיותר שעלול להזיק למועמדותך.

אינך מחויבת למסור פרטים לגבי מצבך האישי ואילוצים אישיים שיש לך – יהיו מראיינים שינסו לדלות מידע זה אבל, עלייך להתמקד בהיותך אשת מקצוע, אחראית ובעלת הכישורים המתאימים למשרה ולא לתת למראיין למשוך את השיחה למקומות שאינך חשה עמם בנוח.

לבוש

בניגוד לחשיבה שנשים סקסיות מתקבלות ביתר קלות לתפקידים ולמקומות עבודה, עלייך לזכור דבר פשוט – אם תתקבלי למקום עבודה על סמך "העיניים היפות שלך" – לעולם יראו בך כאובייקט של יופי או אפילו אובייקט מיני ולא יתייחסו אלייך ברצינות מקצועית. זכרי, אל תשדרי מיניות מוחצנת ואל תנסי לשדר סקסיות בראיון העבודה (וגם לא בשלבים שכבר התקבלת והתחלת לעבוד במקום חדש) – אם את רוצה שיעריכו אותך על יכולותייך המקצועיות – העריכי את עצמך, כבדי את עצמך ודרשי כבוד מקצועי מהסביבה שלך.

אבל מה אם זה יעזור לי לקבל את העבודה?

נשים רבות חוששות שמה לא יתקבלו לעבודה שהן רוצות בה ולכן, מתפתות לבוא בלבוש שקצת חושף ירכיים או משאירות כפתור פתוח, אחד או שניים מעבר למה שצריך. מצבים שכאלה, בהן את חושבת שאם תשדרי מיניות זה יעזור לבוס העתידי שלך לבחור בך לתפקיד, חשבי: האם את באמת רוצה עבודה בה לבוס שלך הכי חשוב אם את יפה או סקסית? או שאת רוצה בוס שיסתכל עלייך כעובדת מקצועית, תותחית וכזו ששווה – מבחינה מקצועית? התשובות בידייך.

רוצה עצה? אנחנו כאן!

להיות1 מזמין אותך ליצור קשר בכל שאלה שיש לך לגבי הכנה לראיון העבודה, באופן שיעצים את יכולותייך המקצועיות.

לפרטים נוספים צרי קשר ונשמח לסייע: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com.

 

Comments